הרצוג לנתניהו: "הדלת נסגרה"

יו"ר המחנה הציוני התייחס לדבריו של ראש הממשלה נתניהו, לפיהם ישנה עדיין אפשרות להקמת ממשלת אחדות. "אתה שבוי בידי הקיצוניים ביותר ואנו נאבק בך ובהם", אמר הרצוג לנתניהו

הרצוג ונתניהו (יונתן סינדל / פלאש 90)

"הדלת נסגרה. הפרק הזה תם ונשלם" - כך הגיב הבוקר (שני) יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג בתגובה לאמירתו אתמול של ראש הממשלה נתניהו לפיה ישנה עדיין אפשרות שהמפלגה תצטרף לקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתניהו, במענה לפניותיך בימים האחרונים לחידוש המו"מ להצטרפותנו לממשלתך אני רוצה להבהיר בפומבי את מה שאמרתי לך בעל פה", צייץ הרצוג בחשבון הטוויטר שלו. "הדלת נסגרה, הפרק הזה תם ונשלם. אתה שבוי בידי הקיצוניים ביותר ואנו נאבק בך ובהם".

דבריו של הרצוג מגיעים לאחר שאתמול אמר נתניהו בפתח ישיבת שרי הליכוד כי "עוד לא אבדה התקווה לצירוף המחנה הציוני". כבר אתמול הגיב הרצוג לדבריו של ראש הממשלה הרצוג והכחיש כי ישנם מגעים למהלך שכזה. "ברגע האמת כל אחד עשה את הבחירה שלו", כתב יו"ר האופוזיציה. "נתניהו בחר בליברמן-בנט ואנחנו בחרנו להיאבק בו".

נתניהו הבהיר כי הוא שומר את התיקים שבידו, ובראשם תיק החוץ, למקרה שחברי המחנה הציוני יצטרפו. התיקים יישמרו על ידי ראש הממשלה לפחות עד אחרי צירוף מפלגת ישראל ביתנו - כך לדבריו.

המו"מ נמשך. ליברמן (יונתן סינדל - פלאש 90)

"מקווים לסיים את המו"מ היום או לכל המאוחר מחר"

נתניהו שב על דבריו גם בפתח ישיבת הממשלה שנערכה אתמול ואמר כי "אנחנו במהלך להרחבת הממשלה. יש הזדמנויות אזוריות. אני שוקד על זה בימים אלו באופן אישי. הממשלה הרחבה בראשותי תחתור להסדר מול הפלסטינים".

בתוך כך, המו"מ הקואליציוני בין נציגי ישראל ביתנו והליכוד נמשך גם הבוקר. בשני הצדדים משדרים רגיעה ואומרים כי ההסכם ייחתם עוד היום. הסוגייה המרכזית כעת היא נושא הפנסיות לעולים, הנאמדות בסכום של כשלושה מיליארד שקלים.