"אנחנו נשתלט חזרה על המדינה"

מאות הגיעו לכינוס מחאה שיזם חבר הכנסת אראל מרגלית: נגד שלטון ביבי, נגד מינוי ליברמן לשר הביטחון וגם נגד המנהיגות של הרצוג כיו"ר האופוזיציה. מסרים נוקבים נשמעו על הבמה בתל אביב, מרגלית: "המדינה שלנו מדינת רבין ולא מדינת ליברמן בנט רגב וסמוטריץ", האלוף במיל' עמירם לוין: "הפאשיזם כאן"

"הערב אנחנו מקימים אופוזיציה!" (פייסבוק)

חבר הכנסת אראל מרגלית, מי שהביא לכם את הקמפיין: "תחזירו לנו את המדינה קיבינימט", לא נח. אמש הוא ניצל את המשבר הפוליטי והקרקע הרעועה במפלגת העבודה וכינס כנס מחאה ענק בתל אביב. בכנס הוא תקף את נתניהו על מנהיגותו: "הפקיר את צה"ל בשביל תועלת אישית", ועל המינוי האחרון של ליברמן: "נתניהו, תסתכל לאימהות ששולחות את ילדיהן לצבא בעיניים ותגיד להן 'אני סומך על ליברמן'", ובעיקר, ממשיך לבסס את מעמדו כמועמד לראשות מפלגת העבודה, במקומו של הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעל 650 איש השתתפו בכנס המחאה, בהשתתפות האלוף במיל' עמירם לוין, תא"ל במיל' גיורא ענבר, חברת הכנסת סתיו שפיר ואישי ציבור נוספים. "אלו לא סימנים ולא ניצנים: מדינה בה ההנהגה לוקחת לעצמה את הזכות לקבוע מי פטריוט ומי לא - הופכת בהכרח לפשיסטית", אמר לוין.

"ביבי הביתה"

מרגלית פתח את הערב ואמר: "שתי מילים בלבד צריכות לצאת מהערב הזה: 'ביבי הביתה'. החיים שלנו והחיים של הילדים שלנו נתונים היום בידי צמד פירומנים. היום, מכאן, אנחנו אומרים 'לא'. לא לשלטון כנופיות, לא לדרך ימנית קיצונית, לא לגזענות, לא למופרעים נוטפי ארס שחדרו לממשלה הזאת, לא לממשלת נוער הגבעות וחתונות שנאה ושריפת משפחות ולא לשר ביטחון שקם בבוקר ומצהיר שיפציץ את סכר אסואן במצרים".

חלק נכבד מדבריו של מרגלית הופנו נגד מינויו של ליברמן לשר הביטחון: "מי שמפטר שר ביטחון שקול ואחראי וממנה במקומו אדם שהלך להפגין מול בית משפט צבאי כאחרון המופרעים, מפקיר את בטחונה של המדינה והוא זה שצריך לתת דין וחשבון, לא אנחנו".

"גבירותי ורבותי, המדינה שלנו מדינת רבין ולא מדינת ליברמן בנט רגב וסמוטריץ", הוסיף מרגלית. "המדינה שלנו מדינת האור לגויים ולא מדינת הצל והחושך. מדינת ישראל היא בית, לא מדינת פיצוץ הר הבית". מרגלית רמז כי גם באופוזיציה נדרש שינוי והדגיש: "אנחנו נמצאים היום בעידן בו האופוזיציה נעלמה. לכן הערב אנחנו מקימים כאן אופוזיציה!".

מרגלית סיים את נאומו בהבטחה: "אנחנו נשתלט חזרה על המדינה, מהר ממה שנדמה. כי הציבור מאס בנתניהו ובחבר מרעיו הקיצוניים וההזויים ובכל מה שהם מייצגים. אנחנו ננצח - והמסע הזה, שהתחלנו מכאן היום, יסתיים בקרוב בשתי מילים: ביבי הביתה!".

"זהו פאשיזם, הוא כאן"

אלוף במיל' עמירם לוין (פייסבוק)

אלוף במיל' עמירם לוין נשא דברים בפני הקהל באירוע ואמר דברים קשים במיוחד: "את רבין רצחו, את שרון הפכו מיקיר ההתנחלויות לבוגד, את נשיא המדינה ששנים נלחם על ארץ ישראל השלמה הפכו לבוגד כי הסכים לשבת בכנס שלום רק משום שנכחו בו שוברים שתיקה".

"לרמטכ"ל מנסים לסתום את הפה כי אמר שלא נכון לרוקן מחסנית על נערה עם מספריים, ליאיר גולן סגן הרמטכ"ל סותמים את הפה כיוון שמנסה לחנך את חיילנו להיות טובים יותר, ועכשיו באיבוד עשתונות והפקרות מוחלטת, במקום שראש הממשלה יודה לשר הביטחון שעומד ומגן כחומה בצורה על קציני צה"ל, בחר ראש הממשלה להצטרף לצווחות הללו, וחמור מכך, להמר על ביטחון כולנו ולהדיח את שר הביטחון".

לוין המשיך ואמר בנאומו כי: "מדינה בה שכרון הכוח מעביר את הנהגה על דעתה, מדינה בה סתימת פיות והסתה הפכו לשיטה, מדינה המתנשאת על עם אחר, מדינה בה ההנהגה לוקחת לעצמה את הזכות לקבוע מי פטריוט ומי לא, הופכת בהכרח לפאשיסטית, חברים, אילו לא סימנים ולא ניצנים, זהו הפאשיזם, הוא כאן".

לוין סיכם בנאומו ואמר: "אמרו לי, וכתבו ברשתות שאני שמאלן מסריח: אז כן, אני הסרחתי. מזיעה, מאבק שריפה ולא פעם מדם חבריי, ואני לא מתבייש בכך. המדינה בסכנה ובוערת באש ההסתה, זה הזמן לעשות מעשה".