אשכנזי: "לא מודאג מכהונת ליברמן כשר הביטחון"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי התייחס בכנס ג'רוזלם פוסט בניו יורק לכניסתו הצפויה של יו"ר ישראל ביתנו למשרד הביטחון ואמר כי יש פער בין הרטוריקה שלו לבין האופן בו יפעל במציאות. גדעון סער קרא בכנס להמשך הבנייה בירושלים

מסר מרגיע. אשכנזי

מסר מרגיע מהרמטכ"ל לשעבר: לקראת כניסתו הצפויה של יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, לתפקיד שר הביטחון בהמשך השבוע, התייחס הערב (ראשון) הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (במיל') גבי אשכנזי לסוגיה זו - והבהיר כי לא מדובר במהלך מסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אשכנזי נשאל מה דעתו על ליברמן ובמקביל גם על הסכם חבילת הסיוע האמריקנית לישראל שטרם סוכם ואמר כי "בסופו של יום יושג הסכם, אני לא חושב שזה תלוי במי מכהן כשר הביטחון".

לדבריו, "ליברמן ביטא גישה פרגמטית כשהיה שר החוץ והוא מבין את החשיבות של היחסים עם ארה"ב. לא אהיה מודאג על היחסים כשהוא בתפקיד. ארה"ב וישראל ניצבות בפני אותם האתגרים, יש פער גדול בין הרטוריקה של ליברמן לבין המציאות".

עוד התייחס אשכנזי לאיום של ארגון הטרור חמאס מעזה ואמר כי "אם יורו לצה"ל להכניע את חמאס כבר מחר בבוקר ולהיכנס לעזה - משימה שהיא כמו 'חומת מגן', צה"ל יוכל לעשות זאת. ייתכן שבעתיד נידרש, אבל ברור שמנסים להימנע מאפשרות כזו". עוד הוסיף כי "ארגון חמאס לא נמצא במקום שבו הוא מכיר בנוכחותנו באזור".

סער: "ישראל מחויבת לבנות בירושלים בירתה המאוחדת"

עוד נאם בכנס השר לשעבר גדעון סער, שהתייחס לסוגיה המדינית והצהיר כי ישראל תמשיך לבנות בירושלים - וכי זוהי חובתה לעשות כן: "יש בפועל הקפאת בנייה בירושלים בזמן שהפלסטינים ממשיכים לבנות ויוצרים רצף טריטוריאלי מרמאללה לירושלים. על ישראל להמשיך לבנות בבירה ולא להתנצל על ריבונותה".

"לבנות בירושלים". סער (שמוליק סופר)

סער קרא למועמדים לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ, "לתמוך בזכותנו לבנות בירושלים, בירתנו המאוחדת. הפתרון הוא לבנות בירושלים ועכשיו. לחבר אותה למעלה אדומים".