מתקפה קשה מבית על הרצוג: "הרגשנו נבגדים וטיפשים"

ביקורת חריפה על יו"ר המחנה הציוני בישיבת הסיעה. מיכאלי: "שמת אותנו במצב בלתי אפשרי". לבני: "יש לי ביקורת עצומה על התהליך". שמולי: "לא שיתפת אותנו בדבר". סבטלובה: "משהו הלך כמו כלב והריח כמו כלב"‎

מתקפה חריפה מבית על הרצוג: יו"ר המחנה הציוני כינס הערב (ראשון) ישיבת סיעה מיוחדת בה שוחח עם חברי המחנה הציוני על מגעי האחדות שכשלו - ושהותירו את המפלגה מוכה וחבוטה. חבריו ניצלו את המעמד על מנת לתקוף אותו בחריפות והטיחו בו האשמות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"יש לי ביקורת עצומה על האופן שניהלת את התהליך, ובשותפות שבין העבודה לתנועה זה היה צריך להתנהל אחרת", אמרה להרצוג השותפה שחברה אליו בבחירות, יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני. לדברים הצטרפה גם יו"ר הסיעה, ח"כ מרב מיכאלי, שהטיחה בהרצוג: "שמת אותי ואותנו במצב בלתי אפשרי".

הרצוג ענה וטען: "שיתפתי את לבני ואחר כך את כבל" - אלא שההסברים הללו לא סיפקו את ח"כ איציק שמולי, שהחריף את הטון נגד הרצוג: "אתה מדבר ועולה לי דימוי של לוח שחמט. אתה המלך, ציפי המלכה, כבל צריח - וכולנו חיילים. כולנו צריכים לקחת כדור בשבילך, אבל הם לא מספיק טובים כדי לשמור סוד? אני מרגיש נבגד וכולם מרגישים נבגדים. קח את זה בחשבון".

למתקפה הצטרפה גם ח"כ קסניה סבטלובה שאף השתמשה בדימוי 'כלב' בו השתמשה ח"כ שלי יחימוביץ' נגד הרצוג: "הוצאת את כולנו טיפשים. כשמשהו הולך כמו כלב ומריח כמו כלב".

לדיון הצטרף ח"כ עמיר פרץ, שמחה על האשמה שהפנה הרצוג כלפי 'גורמי שמאל קיצוני' במפלגתו: "שיהיה ברור אני חלק ממחנה השמאל וכמו שאינני מוכן לקבל ביטויים שקוראים לך כלב, אינני מוכן שאתה תשתתף במסע הדה לגיטימציה לשמאל". יו"ר המחנה הציוני שב והדגיש כי הוא לוקח אחריות על הטעויות שעשה ועל כך שלא שיתף את כל החברים במהלכיו.

שליש מחברי הסיעה החרימו את הישיבה

מוקדם יותר היום הודיעו 7 מחברי הסיעה כי אינם מתכוונים להשתתף בישיבה - בהם ח"כ מיקי רוזנטל, שתקף בחריפות את הרצוג בפוסט שכתב בפייסבוק: "איבדתי אמון ביו"ר המפלגה שלי וביכולת שלו להנהיג אופוזיציה לנתניהו. הוא מצדו הודיע שאני מייצג שמאל קיצוני ואין מקום לשכמותי במפלגה. אם אני "שמאלני" - אזי גם 19 חברי כנסת של המחנה הציוני הם "שמאלנים" לפי הרצוג. 19 מחברי הסיעה התנגדו בקולם לכניסה לממשלה".

"מדובר בישיבת סיעה שאינה מן המניין שתהיה המשך לקרבות הבוץ המתחוללים בימים האחרונים", מסר ח"כ יוסי יונה, "היא איננה המענה למשבר בו שרויה סיעתנו. הדבר המתבקש לעשותו הוא לקבוע מועד לכינוסה של ועידת מפלגת העבודה, כפי שנקבע, שבה יקבעו פריימריז מוקדם ככל האפשר לראשות המפלגה. בחירתו של ראש המפלגה תאחד את השורות מאחורי היושב ראש הנבחר".