קרע בעבודה: ח"כים מחרימים את ישיבת הסיעה

על רקע המשבר החמור במפלגה בעקבות כישלון המו"מ על כניסה לממשלה, מתכנסת ישיבת סיעה בה צפוי הרצוג לתקוף את יריביו. אבל, לפחות 7 חברי כנסת לא מתכוונים להגיע לדיון - בטענות שונות. מי שכן ישתתף ייאלץ להיכנס ללא הטלפון הנייד, מחשש להדלפות

שליש מחברי הסיעה לא יגיעו. הרצוג (תומר נויברג / פלאש 90)

הקרע במחנה הציוני הולך ומעמיק: הסיעה תתכנס לישיבה בתל אביב על רקע המשבר המעמיק בעקבות המגעים לכניסה לממשלת נתניהו. אלא שהיום מתברר ששליש מחברי הסיעה מתכוונים להחרים את הישיבה שזימן יו"ר המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג, שתכנן על פי דיווחים מוקדמים לנצל את המעמד בכדי לתקוף את יריביו, אותם כינה בימים האחרונים כ"שמאל קיצוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתנגדיו של הרצוג בסיעה החליטו בסופו של דבר שלא לתת לו ליהנות מהתענוג, ובשלב זה נראה כי כ-7 ח"כים אינם מתכוונים להגיע לישיבה. הח"כים צפויים להסביר את היעדרותם בטענות שונות, חלקם טוענים למשבר אמון מול הרצוג, בעוד שאחרים טוענים כי יש להם מחוייבויות קודמות.

הערכה היא שמדובר בח"כים שהשמיעו לאחרונה ביקורת חריפה נגד הרצוג כגון שלי יחימוביץ', אראל מרגלית, יוסי יונה, סתיו שפיר, עומר בר לב ומיקי רוזנטל.

במחנה הציוני החליטו לא להזמין עיתונאים לישיבה ולמנוע מעוזרים פרלמנטרים מלקחת בה חלק. כמו כן, חברי הכנסת הורו שלא להיכנס לחדר הישיבות עם הטלפונים הניידים שלהם, מחשש להדלפת הדברים שייאמרו במהלכה. 

"איבדתי את האמון בהרצוג"

חלק מחברי הכנסת שלא יגיעו לישיבה, נימקו בפירוט את החלטתם. "איבדתי אמון ביו"ר המפלגה שלי וביכולת שלו להנהיג אופוזיציה לנתניהו", כתב ח"כ מיקי רוזנטל בעמוד הפייסבוק שלו. "והוא מצדו הודיע שאני מייצג שמאל קיצוני ואין מקום לשכמותי במפלגה. אם אני "שמאלני" - אזי גם 19 חברי כנסת של המחנה הציוני הם "שמאלנים" לפי הרצוג. 19 מחברי הסיעה התנגדו בקולם לכניסה לממשלה".

"הרצוג כשל". ח"כ רוזנטל

"הרצוג פשוט מצא את עצמו במיעוט מביך בסיעתו ובמפלגתו אחרי המהלך הכושל שהוביל. בחרתי שלא להגיע היום לישיבת הסיעה מפני שלא רציתי לקלקל להרצוג את החגיגה המתלהמת שהוא רוקח. בבכיינות לא בונים מנהיגות. הרצוג מאשים את כל העולם בכישלון המהלך - שעה שאות הקלון והביזיון רשום על שמו ועל מצחו", שב ותקף."

"מדובר בישיבת סיעה שאינה מן המניין שתהיה המשך לקרבות הבוץ המתחוללים בימים האחרונים", מסר ח"כ יוסי יונה, "היא איננה המענה למשבר בו שרויה סיעתנו. הדבר המתבקש לעשותו הוא לקבוע מועד לכינוסה של ועידת מפלגת העבודה, כפי שנקבע, שבה יקבעו פריימריז מוקדם ככל האפשר לראשות המפלגה. בחירתו של ראש המפלגה תאחד את השורות מאחורי היושב ראש הנבחר".

"להקדים את הפריימריז". ח"כ יונה (פייסבוק)

ח"כ סתיו שפיר תקפה את עיתונאי "ידיעות אחרונות", בן דרור ימיני, שתקף אותה בסוף השבוע עקב התנגדותה לכניסה לממשלת נתניהו: "השבוע האחרון הוכיח מעל לכל ספק ששום דבר לא השתנה. נתניהו הפעיל את מזכיר המדינה האמריקאי, את נשיא מצרים ואת ראש ממשלת בריטניה לשעבר כדי שילחצו על הרצוג - רק כדי לסגור במקביל עם ליברמן. ככה לא נראה מנהיג שרואה לנגד עיניו את טובת מדינת ישראל, אלא קומבינטור שעסוק אך ורק בהישרדות פוליטית".

"נתניהו עסוק רק בהישרדות". ח"כ שפיר (יונתן סינדל, פלאש 90)

מלשכתו של ח"כ עמר בר-לב מבקשים להדגיש שלא הגיע בגלל אילוצי לוחות זמנים.  

לא הגיע בגלל לו"ז. ח"כ בר-לב (יח"צ)