נתניהו גער בשטייניץ: איפה הקרדיט?

שר האנרגיה יובל שטייניץ הודה לכול העוסקים במלאכה לאחר שהממשלה אישרה את פסקת היציבות המרוככת במתווה הגז. אלא שאז, בהקלטה שהגיעה לידי אילאיל שחר מגל"צ, נשמע נתניהו עוקץ את השר על כך שלא ציין אותו ברשימת התודות. "היה אולי צורך להודות גם לראש הממשלה", רמז. האזינו לקרב על הקרדיט

זמן קצר לאחר שהממשלה אישרה היום (ראשון) את התיקון למתווה הגז עם פסקת היציבות המרוככת, הפתיע ראש הממשלה כשרמז לשר האנרגיה שטייניץ כי עליו לציינו כאחד הגורמים שהובילו את המהלך. "היה עוד מישהו שתרם", נשמע נתניהו גוער בשר בהקלטה שהגיעה לידי אילאיל שחר בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "ההסכם החדש מטמיע בתוכו את ההערות שקיבלנו מבית המשפט העליון. כעת הדבר החשוב הוא לא להתעכב, להתקדם ולהביא את הגז שמביא גם משאבים עצומים לאזרחי ישראל". ראש הממשלה הודה לשטייניץ, שהזכיר אחר כך את שמותיהם של אלו שפעלו לאישור המתווה.

אלא שאז, נשמע נתניהו רומז לשר שטייניץ שעליו היה לציין את שמו.

נתניהו: "אולי היה עוד אחד שתרם למתווה הגז"
שטייניץ: "היו הרבה"
נתניהו: "אולי יש עוד אחד"
שטייניץ: "אני מדבר רק על מי שעשה את העבודה בימים האחרונים"
ממלא מקום מזכיר הממשלה אריה זוהר: "היה צריך להודות גם לבוז'י"
נתניהו: "ואולי גם לראש הממשלה".

"טעות אחת גדולה"

השר להגנת הסביבה אבי גבאי (כולנו) היה היחיד שהתנגד למתווה המתוקן. "ההחלטה מאמצת מחדש את המתווה שבתשעת החודשים שעברו מאז אישורו, המציאות הוכיחה שהוא טעות אחת גדולה. המחירים שנקבעו במתווה גבוהים מדי ומונעים שימוש בגז להפחתת זיהום האוויר".

הפגנה מחוץ לישיבת הממשלה (מטה המאבק נגד מתווה הגז)

מחוץ לישיבה הפגינו עשרות פעילים שהתעמתו עם כוחות משטרה שהגיעו למקום. הם נשאו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "קומבינת גז ישנה בממשלה חדשה", "מכרתם אותנו". במהלך העימותים נעצר עו"ד גונן בן-יצחק, מראשי תנועת "ישראל יקרה לנו" ואיש שב"כ לשעבר.

בשבוע שעבר פורסם כי המדינה ושותפויות הגז הגיעו להסכם על פסקת יציבות מרוככת, במקום זו שנפסלה בבג"ץ. ההחלטה הגיעה לאחר שורה של דיונים שהחלו בפסיקת בג"ץ בסוף חודש מרס והובאה היום לאישור הממשלה.