יחימוביץ' ניהלה את המשבר מטאיוואן

הבלוגרית הפוליטית טל שניידר חושפת כי חברת הכנסת יחימוביץ' שהתה לאורך כל המשבר הפוליטי בטאיוואן לשם הוזמנה לרגל השבעת הנשיאה. אך הביקור נשמר בסוד הן מהציבור והן מחברי מפלגתה, השערה: הח"כית חששה שינצלו את העדרה לכינוס המפלגה

המשבר הפוליטי האחרון שם על השולחן את התהום בין בכירי מפלגת העבודה יצחק הרצוג ושלי יחימוביץ'. הבלוגרית הפוליטית והעיתונאית העצמאית טל שניידר חושפת הלילה (שבת), מידע שיתכן וחושף עד כמה התהום הזו עמוקה. על פי הפרסום בבלוג, חברת הכנסת יחימוביץ' ניהלה את המשבר הפוליטי מביקור סודי בטאיוואן, אותו הסתירה מחברי מפלגתה. החשש: ינצלו את העדרה לכינוס צירי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניידר חושפת כי יחימוביץ' שוהה מזה כמה ימים בטאיוואן לרגל אירועי ההשבעה של צאי אינג-ון, הנשאיה הראשונה שם. השתיים מכירות אישית ויחימוביץ׳ קיבלה הזמנה לקחת חלק בטקס המכובד. איש לא ידע על הביקור אך האמת נחשפה ממידע שהתפרסם באתרים זרים.

למרות הכבוד הגדול, להיות אורחתה של הנשיאה האישה הראשונה בטאיוואן, יחימוביץ׳ שמרה על המידע בסוד ולא פרסמה דבר ברשתות החברתיות אותן מתחזקת בקפידה. מדוע? ההנחה ששניידר מעלה היא שיחימוביץ׳ חששה מכינוס מפלגת העבודה תוך יממה או שתיים, כשהיא נעדרת ולא יכולה להגיע בזמן.

וכך שלי יחימוביץ׳, אותה ניתן היה לשמוע השבוע כמעט בכל תחנת רדיו אפשרית, בכלל לא היתה בארץ. החל מיום רביעי כשהמשבר הפוליטי החריף היכה גלים הן בליכוד והן בעבודה, יחימוביץ׳ היתה הרחק בטאיוואן. גם כאשר יצחק הרצוג תקף אותה בשידור בחדשות 2, היא לא הייתה כדי להגיב להאשמות, עכשיו מתברר למה. 

מלשכת יחימוביץ' נמסר בתגובה: "כלל לא סוד, כל מי שראיין אותי ידע, נסעתי ל 4 ימים (של עבודה) רק אחרי שתם זמן ההתראה לכינוס ועידה כשאעדר. הנשיאה ואני התיידדנו כששתינו היינו ראשות אופוזיציה, והיא הזמינה אותי לטקס הכתרתה, אחרי שנבחרה ביטול ההשתתפות בטקס היה מייצר תקרית, ולמזלנו אפשר היום למלא לוז עבודה דחוס רב משימתי. הביקור היה מצויין, קיימתי הרבה פגישות טובות, ועבדתי רצוף: ביום לוז מקומי, בלילה מול ישראל, אבל אל דאגה אני כאן נכונה לכל אתגר".