קרא: רואה עצמי מועמד לשר החוץ

פרישתו של שר הביטחון יעלון עוררה מחדש את הדיון על חלוקת תיקים מחדש בליכוד - וסגן השר איוב קרא לוטש עיניים לתפקיד שיעלון ויתר עליו. "זו תהיה הפתעה חיובית", אמר

איוב קרא, ארכיון

מועמד מפתיע משורות הליכוד? סגן השר איוב קרא, שטוען תקופה ארוכה כי קיבל הבטחה מנתניהו להתמנות לשר, אמר היום (שבת) כי הוא מועמד מוביל להתמנות לשר בממשלה בעקבות הצטרפות "ישראל ביתנו" והתפטרותו של שר הביטחון יעלון. קרא לא מסתפק בתפקיד סמלי - ולוטש עיניים לאחד התיקים הבכירים בממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רואה את עצמי מועמד מוביל להחליף את שר הביטחון המתפטר בתפקיד שר בממשלה וראש הממשלה יקבע היכן צריך אותי", אמר קרא, שמכהן כיום כסגן השר לשיתוף פעולה אזורי. "זו תהיה אמירה, הפתעה חיובית, סמלית ומסר לעולם אם אתמנה לשר החוץ", הוסיף קרא - במהלך פגישה עם משלחת קצינים דרוזים בכירים.

קרא ציין כי משלחת הקצינים הדרוזים, וקבוצה נוספת בראשות תא"ל יאיר נפשי, נפגשו עמו על מנת לתמוך בכניסתו לממשלה. הערב קרא ייפגש עם בכיר צרפתי, השר ז'אן מארי לה-גוואן, על מנת לקדם תכנית לוועידה כלכלית-אזורית כ"תחליף" להצעה הצרפתית.

מחליף מפתיע ליעלון? (מרים אלסטר, פלאש 90)

יעלון היה אמור לקבל לידיו את תיק החוץ, אבל משהתפטר, נתניהו מתכוון להשאיר את התיק הנחשק בידיו. סיבה אפשרית לדבר היא שנתניהו עדיין קורא למחנה הציוני להצטרף לממשלה. סיבה אחרת היא ניסיונו של ראש הממשלה להרגיע את הקרבות שעתידים להתרחש על התיק בתוך מפלגתו.

למעשה בליכוד החלו במיני פריימריז בין גלעד ארדן, ישראל כץ ויובל שטייניץ על התפקיד. כזכור, לכץ ולארדן יש התחייבויות לתיקים בכירים אך הדבר נותר עד כה בגדר הבטחות בלבד.