מחאה נגד הטבות הפנסיה ליוצאי בריה"מ בלבד: "זו אפליה"

ביום רביעי האחרון פירט יו"ר ישראל ביתנו את תנאי הכניסה שלו לממשלת נתניהו - בהם גם העברת סעיף שיקנה לתושבים ותיקים שעלו ממדינות בריה"מ לשעבר תנאי פנסיה טובים יותר. אלא שיש כבר מי שמוחה על כך - וטוען שמדובר באפליה: "זה מנוגד לשוויון הבסיסי בין כל אזרחי ישראל"

ליברמן במסיבת העיתונאים, השבוע (יונתן סינדל - פלאש 90)

"זה סעיף מפלה, לא נאפשר את העברתו": לא רק מינויו של ליברמן לשר הביטחון מעורר מחלוקת, גם תנאי נוסף שדרש על מנת להיכנס לממשלת נתניהו - העלאת הפנסיה לעולים יוצאי מדינות חבר העמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שיו"ר מפלגת ישראל ביתנו חשף כ זהו אחד התנאים לכניסה לקואליציה במסיבת העיתונאים הדרמטית שערך ביום רביעי האחרון - ושהובילה לתהפוכות הפוליטיות, בהסתדרות הגמלאים הביעו אי נוחות מהמהלך, שצפוי להיות מאושר על מנת לכלול את המפלגה בממשלה.

יו"ר הסתדרות הגימלאים, שמוליק מזרחי, טוען כי אם ההסכם יחול רק על יוצאי בריה"מ לשעבר, הרי שמדובר ב"אפליה המנוגדת לשוויון הבסיסי של כלל אזרחי ישראל". בארגון מאיימים לפנות לבג"ץ אם סעיף העלאת הפנסיות לעולי חבר העמים יאושר - ויחול רק עליהם.

"הטבות רק ליוצאי בריה"מ? זו אפליה" (רויטרס)


"רק ל- 48% מהקשישים יש פנסיה ובמקרים רבים היא נעה בין 300 ל- 2,000 שקלים לחודש", אומר מזרחי, "בשנתיים האחרונות פחתה הפנסיה ריאלית בכ- 5% משום שהיא צמודה למדד ולא לשכר הממוצע במשק, כאשר המדד מוקפא או ירד בשנים האחרונות".

לסוגיה זו התייחס גם ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני, המכהן גם כיו"ר שדולת הגמלאים וניצולי השואה בכנסת ואמר: "אני מודיע לליברמן מראש, שאם בהסכם יינתנו הטבות רק ליוצאי בריה"מ ואת כל שאר הקשישים יזרקו הצידה - נתקוף את ההסדר המפלה בבית המשפט".