מקורבי נתניהו תוקפים את יעלון: "איבד את האמון רק כשאיבד התיק"

אחרי דבריו החריפים ופרישתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, אמרו מקורבי נתניהו: "מעניין מאוד שיעלון איבד את האמון בראש הממשלה רק כשהבין שלמען הרחבת הממשלה הוא יצטרך לוותר על תיק הביטחון"

"איבד את האמון רק כשאיבד התיק" (רויטרס)

הפצצה הפוליטית שהטיל שר הביטחון הפורש משה (בוגי) יעלון עם ההודעה על התפטרותו מהממשלה והכנסת הציתה קרב בהנהגה. מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו: "מעניין מאוד שיעלון איבד את האמון בראש הממשלה רק כשהבין שלמען הרחבת הממשלה הוא יצטרך לוותר על תיק הביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קודם לכן אמר השר זאב אלקין בריאיון לגלצ כי "לא באים לעולם הפוליטי בשביל תפקיד אחד. לא אומרים 'אני שר הביטחון ואם לא - אני הולך'".

בקריה בתל אביב מסר היום (שישי) יעלון את הצהרתו הרשמית: "הבוקר הודעתי לרה"מ כי אני מתפטר מהממשלה ומהכנסת ונוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אין לי כוונה לעזוב את החיים הציבוריים והפוליטיים במדינה. בדעתי לשוב ולהתמודד על ההנהגה הלאומית של ישראל".

"הצטרפתי לחיים הפוליטיים מתוך שליחות כדי לפעול לטובת מדינת ישראל ובעיקר לביצור ביטחונה", המשיך יעלון. "בכל מעשיי והחלטותיי ראיתי לנגד עיניי את ביטחון ישראל ואזרחיה וטובת המדינה עמדה מעל לכל שיקול אחר. כך בנושאים הביטחוניים והמקצועיים וכך בנושאים הערכיים ושלטון החוק. בכל תפקידיי, גם בהיותי במדים וגם כשר, ראיתי שליחות ולא הייתי מוכן להקריב צרכים לאומיים ואת ביטחונם של אזרחי ישראל לטובת שיקולים פוליטיים".

"לא באים לפוליטיקה בשביל תפקיד אחד" (דוברות זאב אלקין)


בנאומו התייחס יעלון גם למערכת היחסים עם ראש הממשלה נתניהו. "עבדתי בהרמוניה עם ראש הממשלה במשך תקופה ארוכה - בוודאי במהלך תקופת צוק איתן ועל כך אני מודה לו. אך לצערי הרב מצאתי עצמי במחלוקות קשות עם ראש הממשלה, כמה שרים וחברי כנסת. נאבקתי בכל כוחי בתופעות של הקצנה ואלימות בחברה הישראלית שמחלחלות גם לצה"ל ופוגעות בו. עלינו לא להסכים לשיח חסר אחריות. אינני מתחרט כהוא זה על עמדותיי המקצועיות ואני שלם עם דרכי ולא אסטה ממנה".

"ככלל, החברה הישראלית היא חברה בריאה", הוסיף יעלון. "הרוב השפוי חותר למדינה יהודית ליברלית ודמוקרטית. מדינה המקבלת כל אדם הוא אדם דת, גזע, מין, מוצא עדתי או נטייה מינית. מדינה סבלנית וסובלנית לחלשים. לצערי הרב, על הליכוד והמדינה השתלטו גורמים קיצוניים שמטלטלים את הבית ומאיימים לפגוע ביושביו. זו לא תנועת הליכוד שהצטרפתי אליה ומן הראוי שהרוב המכריע של מצביעי הליכוד יבין את עומק השבר".