הרצוג: "קורא ליעלון להצטרף למחנה הציוני"

יו"ר האופוזיציה הבהיר בריאיון ראשון לחדשות 2 מאז כישלון המו"מ כי "לא אניח את המפתחות, פעלתי על פי צו מצפוני". הרצוג טען כי "איימו על נתניהו, הכנופיה מיהודה ושומרון החזיקה אותו במקום הכי עדין". הוא אף קרא לשר הביטחון יעלון ולח"כ אולי לוי-אבקסיס להצטרף למפלגתו

הרצוג בריאיון ראשון מאז כישלון המו"מ על הכניסה לממשלת נתניהו: יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג דחה הערב באולפן חדשות 2 את הביקורת החריפה שנמתחה על התנהלותו: "פעלתי על פי צו מצפוני, חשבתי שיש פה הזדמנות היסטורית נדירה". הרצוג הבהיר כי "לא אניח את המפתחות ואני לא מתבייש במעשיי", וקרא לשר הביטחון משה יעלון ולחברת הכנסת הפורשת אורלי לוי-אבקסיס "להצטרף למחנה הציוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עמדו מולי כוחות שפעלו גם בפוליטיקה וגם בתקשורת וגם קבוצות שמאל קיצוניות שהיו מוכנות שאדבר עם אחמדינג'ד אבל לא עם נתניהו", תקף הרצוג והבהיר: "לא זחלתי". הוא הוסיף כי "נתניהו החליט בימים האחרונים שזה קשה לו, איימו עליו, הכנופיה מיהודה ושומרון החזיקה אותו במקום הכי עדין".

הרצוג הסביר כי אינו מרגיש כל אשמה על התנהלותו בימים האחרונים. אני לא חוזר בי משום דבר, הגעתי לתובנה שיש פה רגע נדיר שמבוסס על קבוצת מנהיגים ערבים מתונים שמוכנים ללכת למהלך דרמטי שיביא אותנו ואת הפלסטינים ביחד", אמר. "קיבלנו מסרים מהמנהיגות העולמית ולא רציתי שההיסטוריה תגלה שהיה ניתן למנוע סבב נוסף של שפיכות דמים".

"המו"מ קרוב לסיום" (פלאש 90, מרים אלסטר)

על המהלכים של ראש הממשלה אמר הרצוג כי "יכול להיות שהוא עשה לי תרגיל. אבל מחובתי היה, גם אם אשלם את המחיר הפוליטי החמור ביותר, לבחון את האופציה".

בתגובה לדברים הקשים שהפנתה כלפיו חברת מפלגתו, חברת הכנסת שלי יחימוביץ', חזר הרצוג על הטענה שהשמיע כבר אתמול במסיבת העיתונאים: "היא התחננה להתמנות לשרה בממשלה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בתגובה לדבריו של יו"ר האופוזיציה כי "בוז'י הרצוג עוד לא התעורר מאז הבחירות ולא הפנים כי אזרחי ישראל ביקשו להקים ממשלת ימין לאומית". הוא הוסיף כי "הדברים ההיסטריים הללו והשנאה העסקנית היוצאת מגרונו מצערים, ומוכיחים שוב כי הוא וחבריו מהשמאל הקיצוני שבמפלגת העבודה אינם ראויים לשבת בממשלת ישראל, ומאיזו ממשלה מדינת ישראל ניצלה אתמול".