את מי מעדיף הציבור כשר ביטחון?

סקר שנערך עבור חדשות 2 מציג פער קטן בין השר המכהן לליברמן שמועמד להחליפו. לשאלה איזה ממשלה עדיפה - עם המחנה הציוני או עם ישראל ביתנו - השיבו 37% כי הם מעדיפים את ליברמן לעומת 24% שרוצים את הרצוג

ראש בראש: יעלון מול ליברמן (AP, אוהד צויגנברג, פלאש 90, רויטרס)

על רקע הדיווחים כי המשא ומתן בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על הצטרפותו לממשלה קרוב לסיום, נראה שרוב הציבור בישראל תומך במהלך. סקר שנערך עבור חדשות 2 על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" מעלה עוד כי יש פער קטן של 3% בלבד לטובת יעלון בשאלה מי עדיף כשר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסקר של מכון "מדגם" נערך בקרב 502 מרואיינים המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה, עם טעות דגימה מירבית 4.4% ± ונערך בראיונות טלפונים בשילוב עם ראיונות באינטרנט.

לשאלה "את מי אתה מעדיף כשר ביטחון?" השיבו 38% מהמשתתפים בסקר כי יעדיפו את משה יעלון ו-35% השיבו כי יעדיפו את אביגדור ליברמן בתפקיד היוקרתי.

השאלה השנייה בסקר הייתה: "איזו ממשלה מבין השתיים אתה מעדיף: ממשלה בראשות נתניהו עם המחנה הציוני או ממשלה בראשות נתניהו עם ישראל ביתנו?

רק 24% מהנשאלים העדיפו ממשלת אחדות עם הרצוג לעומת 37% שהשיבו כי יעדיפו שישראל ביתנו תצטרף לממשלת נתניהו. 32% מהנשאלים השיבו כי לא היו רוצים אף אחת מהממשלות האלו.