אורלי לוי-אבקסיס פורשת מישראל ביתנו

בפוסט בפייסבוק הודיעה חברת הכנסת על פרישתה מהמפלגה שתצטרף לקואליציה: "הנושאים והסוגיות שבגינם בחרתי לעסוק מלכתחילה למען הציבור הופקרו לחלוטין, החלטתי שלא לקחת חלק במהלך הפוליטי הנוכחי". היא תישאר חברת כנסת עצמאית

פורשת. לוי-אבקסיס (מרים אלסטר, פלאש 90)

יום לאחר שנודע כי מפלגת ישראל ביתנו תיכנס לממשלת נתניהו וכי יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן ימונה לשר הביטחון, הודיעה הערב (חמישי) חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס כי היא פורשת מהמפלגה. על המהלך שמע ליברמן מכלי התקשורת. בפועל, תישאר לוי-אבקסיס חברת כנסת עצמאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנושאים והסוגיות שבגינם בחרתי לעסוק מלכתחילה בפעילות ציבורית ולמען הציבור, הופקרו לחלוטין ושוב נותרו בצד חרף עמדותיי", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. "לכן, החלטתי שלא לקחת חלק במהלך הפוליטי הנוכחי, ונוכח הסיטואציה שנוצרה אני מודיעה על סיום דרכי ב'ישראל ביתנו'".

"חשוב לי לציין שמעולם לא ביקשתי לעצמי משרה, אבל בהחלט דרשתי שהנושאים החשובים לי לקידום השכבות החלשות יקבלו את המקום הראוי להם בקדמת העשייה המפלגתית", הוסיפה לוי-אבקסיס. "זה לא קרה, ולא יכולתי להישאר אדישה לכך".

ליברמן שמע על המהלך מכלי התקשורת (פלאש 90, miriam Alster)

לוי-אבקסיס אף אמרה כי היא מבצעת את המהלך "בראש מורם ומתוך ידיעה והכרה שהמהלך אותו אני נוקטת עלול להוות לי למכשול בפעילותי הפרלמנטרית. איני חוששת מכך. בכוונתי לפעול כחברת כנסת על פי צו מצפוני ובאופן שישקף אך ורק את טובת הציבור".

במפלגתה של לוי-אבקסיס הגיבו להודעתה: "הופתענו לשמוע על צעדה של ח״כ אורלי לוי-אבקסיס. 'ישראל ביתנו' צפויה להשיג במו"מ המתנהל כעת הישגים משמעותיים מאד בתחום החברתי וצר לנו שח"כ לוי לא תהיה חלק מהם".

חברי הכנסת של המחנה הציוני מיהרו לברך על המהלך: אראל מרגלית צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אורלי לוי היא צדיקה בסדום". ח"כ עומר בר-לב כתב כי היא "חברת כנסת מעולה, אני קורא לה להצטרף למפלגת העבודה, הבית האידיאולוגי הטבעי שלה". "את חכמה, מיומנת, מוסרית וחרוצה ובכל מקום תעשי את הטוב. בהצלחה", כתבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. חברת הכנסת מירב מיכאלי הצטרפה לקריאות של בר-לב: "המחנה הציוני, הסיעה החברתית ביותר בכנסת, תשמח מאד מאד שתצטרפי אליה".