"התנה כניסה לממשלה בהפשרת בנייה"

ראש עיירית מעלה אדומים פונה ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בדרישה לעמוד מאחורי הצהרותיו - ולהתנות את כניסתו לקואליציה בהפשרת הבנייה. למרות ההתבטאויות של ליברמן, אומר גורם הבקיא בפרטי המו"מ כי נושא הבנייה כלל לא עלה בשיחות

ראש עיריית מעלה אדומים דורש מליברמן לקיי (פלאש 90)

פרסום ראשון: רגע לפני תום המשא ומתן בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על הצטרפותו לממשלה, קרא הערב (חמישי) ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל לפעול למימוש עמדתו לבנייה במעלה אדומים, ולכלול במו"מ בנייה לזוגות צעירים במעלה אדומים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני כחודשיים התייחס ליברמן לבנייה בדיון של שדולת ארץ ישראל ואמר כי נתניהו חזק בדיבורים ובסיסמאות אבל אפס במעשים. "בירושלים יש אפס בנייה - חייבים לבנות". ליברמן גם פנה לחברי כנסת בליכוד בשעתו ודרש מהם להציב אולטימטום לראש הממשלה ולפיו התקציב לא יעבור אם לא תהיה בנייה.

הצהיר בעבר כי חייבים לבנות בירושלים. ליב

כשריאל ברך את ליברמן על החלטתו לנהל מו"מ על הצטרפות לקואליציה והודה לו על עמידתו האיתנה לצדה של מעלה אדומים בשנה האחרונה, אך קרא לו להתנות את הבנייה כפי שהצהיר בעבר, כסעיף בהסכם להצטרפותו לקואליציה.

אלא שלמרות האמירה החד משמעית שהשמיע ליברמן, גורם בכיר המעורה בפרטי המו"מ אמר בראיון לחדשות 2 Online כי הסוגיה הזו כלל לא עלתה בזמן הדיונים על ההצטרפות לממשלה. "לא נאמרה מילה בסוגיית הבנייה, ההפשרה או ההקפאה", כך אמר הגורם.

במקביל, צפויה ביום ראשון לעלות בוועדת שרים לענייני חקיקה הצעה שיזמה ישראל ביתנו, שתאפשר לשחרר הקפאת בנייה במעלה אדומים וצפויה להתקבל בזעם בקהילייה הבינלאומית. על ההצעה הזו לא חתום אף אחד משרי הליכוד או הבית היהודי וטרם ברור האם ליברמן, לכשייכנס לממשלה, אכן ימשיך לקדם אותה.

מלשכת ליברמן נמסר בתגובה: "מעבר למה שח"כ ליברמן פרט אנחנו לא מתייחסים לסוגיות נוספות עד לאחר החתימה בין הצדדים".