משה ארנס: "מינוי ליברמן שגוי - יעלון המתאים ביותר לתפקיד"

שר הביטחון לשעבר בממשלות הליכוד תוקף את המינוי הצפוי של אביגדור ליברמן לשר הביטחון. "שיקולים קואליציונים זה לגיטימי - אבל זה צריך לעצור בתפקיד של שר הביטחון", הדגיש ארנס, והזהיר: "זו טעות שעלולה להזיק לליכוד, ולא בטווח הרחוק. הציבור יתקשה לעכל את השינוי"

שר הביטחון לשעבר משה ארנס יצא הבוקר (חמישי) במתקפה נגד מינויו הצפוי של יו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן לשר הביטחון, במקומו של השר משה יעלון. בראיון שנתן לגלי צה"ל, הוא טען כי מדובר במינוי שגוי: "בתפקיד שאין חשוב ממנו בממשלה, מחליטים על בסיס שיקולים קואליציונים ולא על בסיס האיש המתאים ביותר לתפקיד - שזה בוגי יעלון".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארנס המשיך והביע תמיכה ברמטכ"ל לשעבר, שצפוי לאבד את מקומו במשרד הביטחון. "מגיע לכל אזרחי המדינה לישון בשקט גם מתוך דאגה לביטחונה - לכן מגיע לנו שבתפקיד שר הביטחון יהיה האיש המיומן ביותר, המנוסה ביותר, המוכשר ביותר לתפקיד הזה - ללא שום פשרות. השיקולים הקואליציונים במינויים צריכים להיעצר בנקודה הזאת".

בהתייחס לאמירה של ח"כ בני בגין בראיון לחדשות 2, שהגדיר את מינוי ליברמן "הזוי", טען ארנס: "הזוי? לדעתי זה מינוי לא טוב לפי הקריטריון שמניתי. אנחנו רוצים את האיש הטוב ביותר מבחינת מיומנות וניסיון, מבחינת שיקול הדעת וכל מה שהוא רכש בדרך לתפקיד הזה. למזלנו, ולמזלו של הליכוד, בתוך הליכוד יש אדם שעונה על הדרישות האלו - וזה בוגי יעלון".

ארנס: "לא ממנים שר ביטחון משיקולים קואלי (חדשות 2)

שר הביטחון לשעבר גם נשאל על הסיטואציה הפוליטית בה ניצב ראש הממשלה בנימין נתניהו. "איני יכול לפרש את צעדיו של נתניהו אך אני מבין את השיקולים הקואליציונים. בדרך כלל זה לגיטימי וזה כורח המציאות, זה לא נוח עם 61 ח"כים. מותר לעשות הרבה דברים, אבל לא את זה, זאת טעות".

ארנס המשיך ופירט מדוע מדובר בצעד שגוי למפלגתו: "לדעתי זאת טעות פוליטית, גם של הליכוד. הליכוד נמצא הרבה שנים בשלטון כי רוב הציבור סומך עליו מבחינה ביטחונית. זו עיקר הסיבה שהליכוד מתמיד להיות בשלטון". לכן, טען ארנס, הליכוד עשוי להיפגע פוליטית: "אולי אפילו לא בטווח הרחוק - כי לציבור יהיה קשה לעכל את הצעד הזה. ליברמן לא יצבור את המיומנות ואת הידע שיש לבוגי יעלון גם אם יחיה עד 120".