השר יעלון מגיב לראשונה להדחתו‎ ממשרד הביטחון

לראשונה מאז נודע כי עליו לעזוב את משרד הביטחון, התייחס יעלון לכניסתו הצפויה של אביגדור ליברמן לתפקיד: "לא הופתעתי, שליחי ציבור איבדו מצפן מוסרי בשאלות בסיסיות". כחלון: למנותו לתפקיד בכיר‎

מגיב להדחה. יעלון (פלאש 90, יונתן סינדל)

יעלון בתגובה ראשונה להדחה: בתגובה ראשונה להדחתו ממשרד הביטחון, אמר השר שיסיים בקרוב את תפקידו, משה (בוגי) יעלון כי "יש לנווט על פי מצפן ולא על פי שבשבת". דבריו של יעלון, שהובאו לראשונה הבוקר (חמישי) באתר "הארץ", נאמרו בכינוס פנימי בקריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי מאלה שיוצאים ובקול רם תוקפים את הערכים הבסיסיים, למרות שבשקט אתה מקבל המון אימיילים, וואטסאפים ומסרונים וכו', של תמיכה", אמר יעלון. "אני משוכנע שהרוב השפוי לא שם, ואיסתרא בלגינא קיש קיש קריא, אבן קטנה בחבית ריקה עושה רעש גדול אבל האבן היא לא קטנה, היא כבר לא קטנה".

"עצם העובדה ששליחי ציבור מתבטאים באופן שאולי רוצה לרצות קולות מסוימים בחברה, אבל תוך איבוד מצפן מוסרי בשאלות בסיסיות, שלי הן מובנות מאליהן - אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי. אבל זה בדיוק תפקידנו, ואם אני צריך לתת עצת זהב, זה לנווט לפי מצפן ולא לפי שבשבת רוחות", הוסיף יעלון בכינוס של ראשי תנועות בקריה.

"נשיאנו לשעבר אמר, 'סקרים זה כמו בושם - זה מריח היטב ומתנדף מהר'. ניווט על פי מצפן הוא שריר וקיים. זו גם שאלה של מנהיגות, מה זו מנהיגות? ללכת בהתאם לסגידה לעגל הזהב?!", תהה יעלון. "יש לנו המון אירועים בהיסטוריה מהסוג הזה, ולכן אם אני צריך לתת עצת זהב - זה לא לאפשר עגלי זהב, אלא להמשיך לנווט על פי מצפן".

"לשלב את יעלון בתפקיד בכיר בקואליציה"

"מדינת ישראל חבה חוב גדול ליעלון", אמר היום שר האוצר משה כחלון בישיבת סיעתו שהתקיימה במעלות, "המשך תרומתו כחבר בכיר בממשלה היא קריטית לביטחון המדינה". כחלון הוסיף כי "מדובר באדם בעל מניות רבות בביטחון ישראל ושותף מרכזי בהובלת התפיסה הממלכתית, הערכית, המוסרית והאחראית של מדינת ישראל. אני מקווה ומייחל כי השר יעלון ישולב בתפקיד בכיר ומרכזי בקואליציה וימשיך לתרום את תרומה הרבה לביטחון ישראל בכל הגופים הרלבנטיים. התרומה שלו היא קריטית לביטחון המדינה ולחברה".

כחלון הוסיף כי הוא מתנגד לניסיונות לפסול את אביגדור ליברמן. " אני מתנגד ודוחה מכל וכל את הניסיון לפסול אישית את ח"כ ליברמן ולא אף אחד אחר לתפקיד כזה או אחר. יש לשפוט אותו, כמו כל שר אחר, על פי ביצועיו והתנהלותו במסגרת מילוי תפקידו ", הסביר.

"למנות את יעלון לתפקיד בכיר". כחלון ונתנ (מארק ישראל שלם, פלאש 90)


השר הוסיף כי "רצה מאוד" בהצטרפות העבודה לממשלה, "אך לצערי זה לא צלח". עוד אמר כי "אנחנו מחויבים לפעול על מנת להקטין את הקיטוב והפילוג בחברה הישראלית ולנהוג באחריות על מנת לעשות את מה שנכון למדינה ולא מה שטוב למפלגה. כפי שאמרתי מיום הקמת הממשלה ואני אומר וחוזר גם היום, מפלגת כולנו תשמור על מעמד בית המשפט ושלטון החוק, אנחנו לא נהסס להשתמש בזכות הווטו שיש לנו בנושא זה".

"השעה לצאת לקרב על עתיד ישראל". לבני (חדשות 2)

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) תקפה גם היא את מינויו של ליברמן. "הבחירה של נתניהו בליברמן היא לא בגלל שלא הצטרפנו, אלא כי זה מי שמתאים למדיניות הקיצונית שלו, ולנו אסור היה להתאים את עצמינו להיות חלק ולתת גיבוי להשקפת העולם והמדיניות הזאת", כתבה בפייסבוק, "כשנתניהו היה צריך לבחור בין מתינות לקיצוניות, בין דמוקרטיה ללאומנות, בין שלום לבידוד והידרדרות ביטחונית - הוא בוחר בבחירה הנוחה לו פוליטית: ימין קיצוני וציני, ולעזאזל הממלכתיות, האחריות והביטחון".

" ההיסטוריה לא תסלח לנתניהו על הנזק שהוא עושה לישראל, והילדים שלנו לא יסלחו לנו אם נהיה עסוקים עכשיו בעניינים אישיים ומריבות פנימיות, אם נשתוק או נרים ידיים. זוהי בדיוק השעה לצאת לקרב, ביחד, על זהותה ועתידה של ישראל. לא פחות", המשיכה, "החובה המוסרית שלנו עכשיו מול הטירוף המתחולל היא אחת בלבד: להילחם על העמדות שלנו, לא להירתע, לא להתקרבן - וליצור מחנה נגדי חזק ונחוש שלנו ושל השותפים הטבעיים שלנו באופוזיציה ומחוצה לה".