לא רק ביטחון: התיקים של ליברמן‎

המו"מ הקואליציוני בין ישראל ביתנו והליכוד מגיע לישורת האחרונה, כשעל הפרק עומדות סוגיות תקציביות. ומה מקבל ליברמן בנוסף לתיק הביטחון תמורת כניסה לממשלה? הרשימה המלאה‎

ההסכמות הולכות ומתגבשות (פלאש 90, מרים אלסטר)

מה ייתן נתניהו לליברמן בתמורה לכניסה לממשלה? פרטי המשא ומתן המואץ בין הליכוד לישראל ביתנו מתגלים במלואם היום (חמישי), זאת בזמן שהצדדים עושים את כל מה שניתן על מנת להגיע להסכמות סופיות כמה שניתן מהר - ולחתום על הסכם קואליציוני כבר בימים הקרובים, לפני פתיחת מושב הקיץ של הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כאמור, בידי יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן, יופקד תיק הביטחון - והוא יחליף בתפקידו את השר המכהן משה (בוגי) יעלון. סופה לנדבר תשוב לתפקיד שרת הקליטה, אותו מילאה בשנים האחרונות - ובידיה תופקד האחריות גם לנתיב - המרכז לזהות ולגיור. היא תכהן בתפקיד במקומו של השר זאב אלקין, שככל הנראה יקבל במקומו את תיק הכלכלה או התיירות.

חוזרת למשרד הקליטה. לנדבר (פלאש 90)

בנוסף, אחד מחברי ישראל ביתנו ימונה לסגן יו"ר הכנסת, וצפוי להחליף בתפקידו את ח"כ אורן חזן המכהן בתפקיד זה כיום - ושצפוי ממילא לסיים את תפקידו זה ב-1 ביוני. עוד ימונה ח"כ במפלגה ליו"ר ועדה בכנסת ולחבר בקבינט העלייה. בנוסף, תזכה ישראל ביתנו לנציג בוועדת השרים לחקיקה, ועדת הטקסים והסמלים והקבינט החברתי-כלכלי.

"ייתכן וההסכם ייחתם כבר היום"

השר יריב לוין, נציגו של נתניהו למו"מ עם ליברמן, אמר הבוקר לחדשות 2 כי "ישנן עדיין נקודות שמצריכות ליבון ונעשה זאת במהלך היום". גורם בכיר המעורה בפרטי המשא ומתן הבהיר כי עיקר המחלוקות בין הצדדים נוגע לסוגיות תקציביות. "אם יהיה סיכום מהיר מול האוצר יחתמו כבר היום", הדגיש.

הסכמות יושגו כבר היום? לוין וליברמן (חדשות 2)

אמש העריך גורם המקורב לליברמן כי המשא ומתן הקואליציוני יסתיים תוך זמן קצר. "רוב הסוגיות כבר לובנו, וצריך לזכור שרק היום נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות ביניהם", אמר הגורם. "מה שנותר על השולחן הוא דווקא לא עניין התיקים, בעניין הזה יש הסכמות ברורות. מה שנותר הן הסוגיות התקציביות, ולא על כולן יש הסכמות אבל אנחנו בדרך לשם".

גם סוגיות של דת ומדינה נותרו פתוחות, לדברי הגורם. "מחפשים פיתרון יצירתי", הסביר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים מאוד לרגע החתימה, שני הצדדים כבר מבינים שהם צריכים לבוא אחד לכיוונו של השני". במשך קרוב לשעתיים ישבו אתמול השר יריב לוין וליברמן כדי לתאם את פרטי ההסכם הקואליציוני. הישיבה, לדברי גורמים במערכת הפוליטית, התקיימה בצורה עניינית וטובה, וסוכם בה כי היום יימשך המשא ומתן כדי לסיימו בהקדם האפשרי.