"המו"מ עם ליברמן יסתיים היום"

השר יריב לוין, הממונה על המשא ומתן בין הליגוד לישראל ביתנו, משוכנע שתוך זמן קצר יושגו הסכמות. "הפערים בין הצדדים אינם גדולים", הוא מבטיח. גם גורמים המקורבים לליברמן אומרים דברים דומים: "רוב הסוגיות כבר לובנו"

"הייתה פגישה רצינית, עניינית ובאווירה מצוינת. רוב הנושאים מסוכמים" - כך אמר היום (חמישי) שר התיירות יריב לוין לחדשות 2 Online בתום פגישתו עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. לוין הוסיף כי "ישנן עדיין נקודות שמצריכות ליבון ונעשה זאת במהלך היום". גורם בכיר המעורה בפרטי המשא ומתן הבהיר כי עיקר המחלוקות בין הצדדים נוגע לסוגיות תקציביות. "אם יהיה סיכום מהיר מול האוצר יחתמו כבר היום", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש העריך גורם המקורב לליברמן כי המשא ומתן הקואליציוני יסתיים תוך זמן קצר. "רוב הסוגיות כבר לובנו, וצריך לזכור שרק היום נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות ביניהם", אמר הגורם. "מה שנותר על השולחן הוא דווקא לא עניין התיקים, בעניין הזה יש הסכמות ברורות. מה שנותר הן הסוגיות התקציביות, ולא על כולן יש הסכמות אבל אנחנו בדרך לשם".

גם סוגיות של דת ומדינה נותרו פתוחות, לדברי הגורם. "מחפשים פיתרון יצירתי", הסביר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים מאוד לרגע החתימה, שני הצדדים כבר מבינים שהם צריכים לבוא אחד לכיוונו של השני". במשך קרוב לשעתיים ישבו אתמול השר יריב לוין וליברמן כדי לתאם את פרטי ההסכם הקואליציוני. הישיבה, לדברי גורמים במערכת הפוליטית, התקיימה בצורה עניינית וטובה, וסוכם בה כי היום יימשך המשא ומתן כדי לסיימו בהקדם האפשרי.

כזכור, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה במסיבת עיתונאים, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, במהלכה הציע לו את תיקי הביטחון והקליטה. ההצעה נענתה, ושר הביטחון משה יעלון עודכן בפרטי הפגישה. על פי ההערכות, יעלון יקבל כפיצוי את תיק החוץ.