שיחה של דקה מרה״מ ומאז שתיקה - היממה הקשה של יעלון

אתמול התקשר רה"מ נתניהו לשר הביטחון משה יעלון, לעדכן שליברמן חושק בתפקידו. מאז אותה שיחה לקונית, לא עודכן יעלון ואף לא קיבל הצעה לאייש את תיק החוץ. בכירים במרכז הליכוד: "כחלון, סער - ועכשיו בוגי?"

שיחה קצרצרה - ומאז שתיקה (רויטרס)

בעוד שאביגדור ליברמן יצא הבוקר (חמישי) ליום נוסף של משא ומתן קואליציוני עם ראש הממשלה נתניהו, משה (בוגי) יעלון עדיין ממתין לעדכון על עתידו בממשלה. אתמול קיבל שיחת טלפון בת כדקה מנתניהו בה עודכן בהתפתחויות, אך מאז הושאר באפלה - לא רק שלא זכה לעדכון נוסף מנתניהו עצמו או להצעה לאייש את תפקיד שר החוץ, אלא אפילו לא עודכן בהתקדמויות על ידי שרים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, יעלון זוכה לתמיכה רבה מפעילי הליכוד. בקבוצת וואטסאפ של פעילי המפלגה הביעו רבים חשש מכך שיעזוב אותה. "כחלון, סער ועכשיו בוגי? חבל, הליכוד מפלגת העם", כתב אחד, ואחר הצהיר כי "בוגי לא יעזוב אותנו. כמו שאנחנו אוהבים אותו, כך הוא רואה בנו ובליכוד בית שני. הוא יודע שצריך אורך רוח, ככה זה בפוליטיקה - והוא יגיע רחוק. מחבקים אותו".

"חייבים לתת לו יד ברגעים כל כך לא נעימים, יעלון תרם רבות למדינה ולמפלגה", כתב פעיל נוסף, "אני רואה מה קורה באירועים פוליטיים: חברי מרכז מחבקים אותו ומודים לו שהוא חלק מהמפלגה". פעילה נוספת מבטיחה כי "ועוד איך נצביע לו בפריימריז, שיגיע למיקום גבוה. הוא הפנים היפות שלנו, לא נעזוב אותו. הוא חייב להישאר בממשלה". פעיל אחר מסכם באומרו כי יעלון הוא "גיבור ישראל בעל שיעור קומה. גם אם לא מסכימים עם הכל, הוא חשוב לנו".

בתוך כך, יעלון עצמו הגיע אמש לחוג בית שתוכנן מראש. אנשים שנכחו באירוע סיפרו כי שר הביטחון, שבמפתיע לא ביטל את הגעתו, סירב לדבר על פוליטיקה עם הנוכחים והתמקד בשיח ביטחוני בלבד.

יעלון. הושאר באפלה (פלאש 90)

היחסים בין נתניהו ליעלון מתוחים זה זמן מה: בתחילת השבוע נשא יעלון נאום בו הפציר בקציני צה"ל להמשיך ולהביע את דעתם, גם אם היא מנוגדת לעמדת הדרג המדיני. נתניהו לא נשאר אדיש לאמירות, ומלשכתו נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה נותן גיבוי מלא לצה"ל, מפקדיו וחייליו", נמסר מלשכתו. "מפקדי צה"ל אומרים את דעתם בחופשיות, בפורומים הרלוונטיים ובנושאים שתחת אחריותם. צה"ל הוא צבא העם וצריך לשמור אותו מחוץ למחלוקות פוליטיות". כבר לאחר הדברים הללו הביעו גורמים בסביבת יעלון חשש כי לדברים יהיו השלכות על מקומו סביב שולחן הממשלה.