המו"מ נמשך: ליברמן יצא לדיונים

פחות מיממה לאחר שקיבל את המפתחות ללשכת שר הביטחון, יצא אביגדור ליברמן מביתו בדרך להמשך הדיונים במו"מ הקואליציוני מול נציגי הליכוד. המגעים צפויים להסתיים בתוך זמן קצר, לכל היותר עד יום שני הקרוב

שר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן יצא הבוקר (חמישי) מביתו שבהתנחלות נוקדים כשהוא נראה שבע רצון מההתפתחויות של היממה האחרונה. ליברמן הסתפק באיחולי "בוקר טוב" לצלמים שהתגודדו מחוץ ביתו ולא הרחיב מעבר לכך כשיצא ליום נוסף של משא ומתן קואליציוני, שיימשך לכל היותר עד ליום שני - פתיחת מושב הקיץ במליאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש העריך גורם המקורב לליברמן כי המשא ומתן הקואליציוני יסתיים תוך זמן קצר. "רוב הסוגיות כבר לובנו, וצריך לזכור שרק היום נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות ביניהם", אמר הגורם. "מה שנותר על השולחן הוא דווקא לא עניין התיקים, בעניין הזה יש הסכמות ברורות. מה שנותר הן הסוגיות התקציביות, ולא על כולן יש הסכמות אבל אנחנו בדרך לשם".

גם סוגיות של דת ומדינה נותרו פתוחות, לדברי הגורם. "מחפשים פיתרון יצירתי", הסביר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים מאוד לרגע החתימה, שני הצדדים כבר מבינים שהם צריכים לבוא אחד לכיוונו של השני". במשך קרוב לשעתיים ישבו אתמול השר יריב לוין וליברמן כדי לתאם את פרטי ההסכם הקואליציוני. הישיבה, לדברי גורמים במערכת הפוליטית, התקיימה בצורה עניינית וטובה, וסוכם בה כי היום יימשך המשא ומתן כדי לסיימו בהקדם האפשרי.

כזכור, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה במסיבת עיתונאים, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, במהלכה הציע לו את תיקי הביטחון והקליטה. ההצעה נענתה, ושר הביטחון משה יעלון עודכן בפרטי הפגישה. על פי ההערכות, יעלון יקבל כפיצוי את תיק החוץ.