"המו"מ הקואליציוני יסתיים בתוך זמן קצר"

בסיומו של יום מלא דרמות, עדכן גורם המקורב ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי הוא מעריך שהשיחות על הכניסה לממשלה קרובות לסיומן וכי רוב הסוגיות כבר לובנו. "נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות", אמר הגורם

"שברו את הקרח". נתניהו וליברמן (פלאש 90, miriam Alster)

"המשא ומתן הקואליציוני ייגמר בתוך זמן קצר": כך אמר אמש (רביעי) לחדשות 2 גורם המקורב ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בסיומו של יום מלא תהפוכות ודרמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רוב הסוגיות כבר לובנו, וצריך לזכור שרק היום נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות ביניהם", המשיך הגורם. "מה שנותר על השולחן הוא דווקא לא עניין התיקים, בעניין הזה יש הסכמות ברורות. מה שנותר הן הסוגיות התקציביות, ולא על כולן יש הסכמות אבל אנחנו בדרך לשם".

גם סוגיות של דת ומדינה נותרו פתוחות, לדברי הגורם. "מחפשים פיתרון יצירתי", הסביר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים מאוד לרגע החתימה, שני הצדדים כבר מבינים שהם צריכים לבוא אחד לכיוונו של השני".

יריב לוין, ארכיון (פלאש 90)

במשך קרוב לשעתיים ישבו חבר הכנסת יריב לוין וליברמן כדי לתאם את פרטי ההסכם הקואליציוני. הישיבה, לדברי גורמים במערכת הפוליטית, התקיימה בצורה עניינית וטובה, וסוכם בה כי מחר יימשך המשא ומתן כדי לסיימו בהקדם האפשרי.

"מינוי הזוי, חוסר אחריות כלפי אזרחי ישראל"

אחת הדמויות המזוהות ביותר עם הליכוד, חבר הכנסת והשר לשעבר בני בגין, התבטא הערב בחריפות נגד מינויו המסתמן של ליברמן לתפקיד שר הביטחון. "מדובר במינוי הזוי", אמר לחדשות 2. "הצעד הזה מבטא חוסר אחריות כלפי מערכת הביטחון ואזרחי ישראל. ראש הממשלה כנראה מעדיף להמיר את הקשיים בניהול קואליציה צרה, בסיכונים הגדולים של ניהול קואליציה כזו".

"מינוי ליברמן - הזוי". בני בגין (פלאש 90)

הדברים של בגין מגיעים בניגוד גמור לבכירים אחרים בליכוד שבירכו ואף פעלו על מנת לצרף את ישראל ביתנו לממשלה. "ישראל ביתנו היא שותפה טבעית לממשלה הלאומית", אמר השר ישראל כץ. שר התיירות יריב לוין אף הוסיף על הדברים ואמר כי הכנסתו של ליברמן לממשלה היא פרי של מאמץ ארוך. "במשך חודשים פעלנו כדי להחזיר את ששת המנדטים של ליברמן ואני מברך על כך".

אתמול, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה במסיבת עיתונאים, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, במהלכה הציע לו את תיקי הביטחון והקליטה. ההצעה נענתה, ושר הביטחון משה יעלון עודכן בפרטי הפגישה. על פי ההערכות, יעלון יקבל כפיצוי את תיק החוץ.