המו"מ החשאי שהוביל להדחת יעלון

המגעים שהביאו לכניסתו של ליברמן ללשכת שר הביטחון לא התנהלו באופן גלוי. מתחת לפני השטח רחשו השר זאב אלקין וראש מועצת שומרון יוסי דגן שהבטיחו לליברמן: "תיק הביטחון שלך"

חששו שמדובר בתרגיל (פלאש 90)

חבורה מתואמת של גורמים פוליטיים בכירים בליכוד עומדת מאחורי הכנסת ליברמן לממשלה. שרים בליכוד מספרים שיוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, בתיאום עם שבח שטרן, יו"ר המטה הלאומי בליכוד, והשר זאב אלקין היו אלה שהתגייסו ופעלו ויצרו ערוץ מגע חשאי בין נתניהו לליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דגן, פעיל בליכוד ויו"ר "קבוצת הליכוד שלי" במטה ההתיישבות, נמצא במוסקבה בניסיון להביא עולים לשטחים. הוא ואלקין, שטרן והשר יריב לוין הבינו שהבעיה העיקרית היא אמון: ליברמן ונתניהו חששו, כל אחד מצדו, שמדובר בתרגיל. הם אלה שהעבירו מסרים ויצרו רקע למסיבת העיתונאים של ליברמן, אחרי שהבטיחו לו שההצעה לתיק הביטחון רצינית ומיידית.

הגיע לפגישה. ליברמן

הקבוצה אף הבליטה את העובדה שאנשי השטח המרכזיים בליכוד תומכים במהלך. דגן, בשיחות אינסופיות ממוסקבה, והחברים האחרים שנותרו בישראל הצליחו לפוגג את החשדות ולייצר את הפגישה שהובילה למשא ומתן.

ליברמן הצהיר שייכנס לממשלה רק תמורת התחייבות למיגור החמאס ותוכנית מהותית לעשות זאת. מינויו עשוי לייצר תגובות קשות בעולם הערבי וכן מתיחות מול הפלסטינים, ויקשה על שיתוף פעולה עם אבו-מאזן, שליברמן קורא להדחתו. ייתכן ומינוי יעלון לשר החוץ ירגיע את הרוחות.

איש המפתח. יוסי דגן (Flash 90)

במקביל, פוליטיקאים בכירים טוענים כי נתניהו הונה אותם: הוא טען כי הוא מעוניין בהרחבת הממשלה מחדש לטובת מהלך מדיני של אובמה, ולבסוף הכניס את ליברמן.

נותר בחוץ. יעלון (פלאש 90 - יהונתן סינדל)