הרצוג: "יחימוביץ' חתומה על הכישלון"

בנאום חריף יצא יו"ר המחנה הציוני במתקפה קשה ביותר נגד חבריו למפלגה. "יחימוביץ' התחננה לקבל תיק בממשלה", הצהיר הרצוג. יחימוביץ': "זה שקר וכזב, סירבתי להצעה להתמנות לשרה הבכירה ביותר"

במסיבת עיתונאים שכינס הערב (רביעי) יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, הוא תקף את חברת מפלגתו שלי יחימוביץ', וטען כי "היא התחננה לקבל תפקיד שר בממשלה", וכי "היא חתומה על מינוי של ליברמן לשר הביטחון". לאחר הכישלון במשא ומתן לכניסת המחנה הציוני לממשלת נתניהו, הוא הצהיר כי "פנינו להחלפת ממשלת ליברמן-בנט", וכי אין בכוונתו להתפטר. יחימוביץ' הגיבה הערב לדברים במהדורה המרכזית: "מדובר בשקר וכזב, יש סיכוי שאתמודד מול הרצוג על ראשות המפלגה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נאפשר להם יום אחד של שקט", הוסיף הרצוג. "אני אלכד את כל הכוחות והפעילים עד להחלפתם. נתניהו צריך לזכור שזה היום שבו ויתר על ההזדמנות ההיסטורית להוביל שינוי גדול בחיינו".

הרצוג פירט את רשימת ההתחייבויות של ראש הממשלה נתניהו במהלך המשא ומתן שנכשל, התחייבויות שסירב להעלות על הכתב. בין היתר הבטיח נתניהו למחנה הציוני, כך לדברי הרצוג: וטו על הבנייה בהתנחלויות, וטו על כלל החקיקה, הובלת ההסדר על מתווה הגז, נרמול מדיניות החוץ של ישראל והגנה על שמה הטוב ומעמדה, פתיחת משא ומתן מדיני, כינוס אזורי, ובעוד פחות משנה - העברת תיק הביטחון בנוסף לתיק החוץ.

על הדברים הקשים כלפיה הגיבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ': "זה שקר וכזב שהתחננתי להכנס לממשלה", אמרה. "הוצע לי להיות השרה הבכירה ביותר אחרי הרצוג ודחיתי זאת על הסף ובבוז נוכח היעדר ההישגים. ניסיתי יחד עם חבריי ציפי לבני ואחרים למנוע ממנו את החבירה לממשלה. לא הצלחנו".

יקבל את הקליטה והביטחון (יונתן סינדל - פלאש 90)

לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הציע לו נתניהו את תיקי הביטחון והקליטה, עדכן ראש הממשלה את שר הביטחון יעלון בפרטי הפגישה. במקביל, ועל רקע הדברים, גורם בכיר במפלגת הבית היהודי אמר היום כי "הגיע הזמן שיעלון יפנה באיחור ניכר את משרד הביטחון". על פי ההערכות, יעלון יקבל את תיק החוץ במקום הביטחון.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים עם ח"כ אביגדור ליברמן", נמסר מהליכוד. "הפגישה הייתה עניינית, התנהלה ברוח טובה ובסופה הוחלט על הקמת צוותי משא ומתן. ראש הממשלה מעדכן את ראשי הקואליציה בפרטים". לדברי גורמים בסביבתו של ליברמן, הוא הסכים להצעתו של נתניהו.

ליברמן ימונה לשר הביטחון? (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

היום, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, שמתקיימת בשעה זו במטרה לדון עמו בתנאים להצטרפות לממשלה. זאת עקב דבריו של ליברמן מוקדם יותר, לפיהם אם תוצע לו ולמפלגתו הצעה רצינית - יש על מה לדבר.

"אנחנו לא פוסלים ומעולם לא פסלנו כניסה לממשלה בתנאים מסוימים", הצהיר ליברמן. "אין פה עניין אישי וכל הסוגיות הפרסונליות לא רלוונטיות. אם נקבל מענה לסוגיות המרכזיות שדיברנו עליהן, יש על מה לדבר".