ההצעה לליברמן: תיקי הביטחון והקליטה

בתום הפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה ויו"ר ישראל ביתנו סיכמו השניים על הקמת צוותי מו"מ קואליציוני. נתניהו הציע לליברמן את תיקי הביטחון והקליטה. גורם בבית היהודי: "שיעלון יפנה את משרד הביטחון"

תיק הביטחון על השולחן (פלאש 90 מרים אלסטר)

פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על האפשרות של כניסת המפלגה לממשלה הסתיימה בשעות אחר הצהריים, והתקיימה באווירה טובה. בסיום הפגישה סוכם על הקמת צוותים עבור משא ומתן קואליציוני, ומסתמן כי ההצעה לליברמן היא את תיקי הביטחון והקליטה, הצעה שהוא קיבל לדברי גורמים במפלגה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים עם ח"כ אביגדור ליברמן", נמסר מהליכוד. "הפגישה הייתה עניינית, התנהלה ברוח טובה ובסופה הוחלט על הקמת צוותי משא ומתן. ראש הממשלה מעדכן את ראשי הקואליציה בפרטים".

במקביל ועל רקע הדברים, גורם בכיר במפלגת הבית היהודי אמר היום (רביעי) כי "הגיע הזמן שיעלון יפנה באיחור ניכר את משרד הביטחון".

היום, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, שמתקיימת בשעה זו במטרה לדון עמו בתנאים להצטרפות לממשלה. זאת עקב דבריו של ליברמן מוקדם יותר, לפיהם אם תוצע לו ולמפלגתו הצעה רצינית - יש על מה לדבר.

"אנחנו לא פוסלים ומעולם לא פסלנו כניסה לממשלה בתנאים מסוימים", הצהיר ליברמן. "אין פה עניין אישי וכל הסוגיות הפרסונליות לא רלוונטיות. אם נקבל מענה לסוגיות המרכזיות שדיברנו עליהן, יש על מה לדבר".

"לא פוסל כניסה לממשלה" (יונתן סינדל - פלאש 90)


"מאז ועד היום", הבהיר ליברמן, "שמעתי הרבה פעמים בתקשורת שהועברו הצעות. אני קורא בתקשורת שהוצעו לנו תיקי הביטחון, הקליטה, חוק עונש מוות למחבלים - אבל למעשה לא שמענו שום דבר רשמי. יש הרבה מתווכים מטעם עצמם כולל כמעט כל שרי הליכוד ושרי הבית היהודי. אבל אם זה נכון שזה מה שהציעו לנו, זו הצעה מכובדת ויש על מה לדבר".

ליברמן הבהיר כי "לא ננהל משא ומתן במחשכים ובפגישות סודיות. הכל גלוי ופתוח ועל השולחן תוך שקיפות מלאה. ראש הממשלה מכיר את הטלפונים שלי ואם יתקשרו ויעבירו מסר ישיר על בסיס כל מה ששמענו בתקשורת ולא רק הדלפות בעילום שם שבאות להלבין את כניסת מפלגת העבודה, אז יש על מה לדבר".