ליברמן בדרך לתפקיד שר הביטחון

גורמים בישראל ביתנו אישרו כי ליברמן הסכים להצעת ראש הממשלה נתניהו לקבל את תיקי הביטחון והקליטה. נתניהו יציע ליעלון את תיק החוץ כפיצוי על ההדחה

הרצוג במסיבת עיתונאים (חדשות 2, יונתן זינדל - )

לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הציע לו נתניהו את תיקי הביטחון והקליטה, עדכן ראש הממשלה את שר הביטחון יעלון בפרטי הפגישה. במקביל, ועל רקע הדברים, גורם בכיר במפלגת הבית היהודי אמר היום (רביעי) כי "הגיע הזמן שיעלון יפנה באיחור ניכר את משרד הביטחון". על פי ההערכות, יעלון יקבל את תיק החוץ במקום הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים עם ח"כ אביגדור ליברמן", נמסר מהליכוד. "הפגישה הייתה עניינית, התנהלה ברוח טובה ובסופה הוחלט על הקמת צוותי משא ומתן. ראש הממשלה מעדכן את ראשי הקואליציה בפרטים". לדברי גורמים בסביבתו של ליברמן, הוא הסכים להצעתו של נתניהו.

היום, פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו התקשר לליברמן ותיאם איתו פגישה, שמתקיימת בשעה זו במטרה לדון עמו בתנאים להצטרפות לממשלה. זאת עקב דבריו של ליברמן מוקדם יותר, לפיהם אם תוצע לו ולמפלגתו הצעה רצינית - יש על מה לדבר.

יקבל את הקליטה והביטחון (יונתן סינדל - פלאש 90)

"אנחנו לא פוסלים ומעולם לא פסלנו כניסה לממשלה בתנאים מסוימים", הצהיר ליברמן. "אין פה עניין אישי וכל הסוגיות הפרסונליות לא רלוונטיות. אם נקבל מענה לסוגיות המרכזיות שדיברנו עליהן, יש על מה לדבר".

ליברמן ימונה לשר הביטחון? (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)


"מאז ועד היום", הבהיר ליברמן, "שמעתי הרבה פעמים בתקשורת שהועברו הצעות. אני קורא בתקשורת שהוצעו לנו תיקי הביטחון, הקליטה, חוק עונש מוות למחבלים - אבל למעשה לא שמענו שום דבר רשמי. יש הרבה מתווכים מטעם עצמם כולל כמעט כל שרי הליכוד ושרי הבית היהודי. אבל אם זה נכון שזה מה שהציעו לנו, זו הצעה מכובדת ויש על מה לדבר".

ליברמן הבהיר כי "לא ינהל משא ומתן במחשכים ובפגישות סודיות. הכל גלוי ופתוח ועל השולחן תוך שקיפות מלאה. ראש הממשלה מכיר את הטלפונים שלי ואם יתקשרו ויעבירו מסר ישיר על בסיס כל מה ששמענו בתקשורת ולא רק הדלפות בעילום שם שבאות להלבין את כניסת מפלגת העבודה, אז יש על מה לדבר".