ליברמן הציג את תנאיו לכניסה לממשלה, נתניהו זימן אותו לפגישה

יו"ר ישראל ביתנו ליברמן הציג את תנאיו להצטרפות לממשלה: "אם יציעו לנו את תיקי הביטחון והקליטה יחד עם עונש מוות למחבלים - זה רציני". נתניהו זימן אותו לפגישה - היום ב-16:00. הרצוג ימסור הצהרה מיוחדת

פחות משעה לאחר שהציג את תנאיו לכניסה לממשלה, יו"ר ישראל ביתנו זומן לפגישה עם ראש הממשלה: נתניהו התקשר לח"כ ליברמן ותיאם איתו פגישה היום בשעה 16:00, במטרה לדון עמו בתנאים להצטרפות לממשלה - זאת עקב דבריו של ליברמן מוקדם יותר, לפיהם אם תוצע לו ולמפלגתו הצעה רצינית - יש על מה לדבר. בתגובה הודיע יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג, כי ימסור בעוד כשעה הצהרה לתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא פוסלים ומעולם לא פסלנו כניסה לממשלה בתנאים מסוימים", הצהיר ליברמן. "אין פה עניין אישי וכל הסוגיות הפרסונליות לא רלוונטיות. אם נקבל מענה לסוגיות המרכזיות שדיברנו עליהן, יש על מה לדבר".

"מאז ועד היום", הבהיר ליברמן, "שמעתי הרבה פעמים בתקשורת שהועברו הצעות. אני קורא בתקשורת שהוצעו לנו תיקי הביטחון, הקליטה, חוק עונש מוות למחבלים - אבל למעשה לא שמענו שום דבר רשמי. יש הרבה מתווכים מטעם עצמם כולל כמעט כל שרי הליכוד ושרי הבית היהודי. אבל אם זה נכון שזה מה שהציעו לנו, זו הצעה מכובדת ויש על מה לדבר".

הרצוג יהיה זה שייכנס לממשלה? (רויטרס)


ליברמן הבהיר כי "לא ינהל משא ומתן במחשכים ובפגישות סודיות. הכל גלוי ופתוח ועל השולחן תוך שקיפות מלאה. ראש הממשלה מכיר את הטלפונים שלי ואם יתקשרו ויעבירו מסר ישיר על בסיס כל מה ששמענו בתקשורת ולא רק הדלפות בעילום שם שבאות להלבין את כניסת מפלגת העבודה, אז יש על מה לדבר".

"ברור לנו שלא נקבל 100% מהדרישות, אבל נדרוש לראות את התמהיל הסופי של מה שנקבל - ועל בסיס זה נקבל החלטה האם להיכנס לממשלה או לא", הוסיף ליברמן.

יחזור לשבת לצד נתניהו? ליברמן (Miriam Alster/FLASH90)

בימים האחרונים קראו בכירים בליכוד לליברמן להצטרף לממשלה ולא להישאר באופוזיציה. הבכירים טענו כי התעקשותו של ליברמן שלא להצטרף לממשלה עלולה להוביל לאובדן של שישה מנדטים מכוחו של המחנה הלאומי.  מנגד הבהיר ליברמן שמדובר בספינים מבית היוצר של נתניהו שכל מטרתם היא להכשיר את צירופו של הרצוג לממשלתו.

השר זאב אלקין קרא לראש הממשלה לבדוק ברצינות את האפשרות לשלב את ליברמן בממשלה - במקום הרצוג: ״אני קורא לפתוח במשא ומתן מואץ עם ישראל ביתנו. עדיף לבנות ממשלה יציבה של המחנה הלאומי בהתאם למה שהבטחנו לבוחר, מאשר ללכת להקמת ממשלת אחדות מדומה, שלא תהיה יציבה וגם תפגע בליכוד ובמחנה הלאומי ובכלל באימון הציבור הישראלי במערכת הפוליטית.״