"לא אוותר על אף תיק עבור המחנה הציוני"

אחרי שחברי סיעתו של הרצוג פתחו במאבק נגד כניסה אפשרית לממשלה, גם שר הפנים אריה דרעי מערים קשיים ומבהיר כי לא יימסור תיקים שנמצאים ברשות מפלגתו. "אם המחנה הציוני נכנס עם 12 אצבעות בלבד, אין סיבה לתת להם 7 תיקים", טען

"לא אוותר על תיקים", דרעי (פלאש 90)

מכשול נוסף בדרך להצטרפות המחנה הציוני לקואליציה: אחרי שבמחנה הציוני נשמעו קולות נגד כניסה לממשלת נתניהו, יו"ר ש"ס אריה דרעי הצהיר הבוקר (רביעי) כי לא יוותר על אף אחד מהתיקים הנמצאים ברשות ש"ס לטובת חברי הכנסת מסיעתו של הרצוג במסגרת הסדר אפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא אסכים לוותר על אף תיק של ש"ס בשביל המחנה הציוני", הבהיר שר הפנים. "גם ככה טוענים בש"ס שיבול התיקים שקיבלו במעמד הקמת הממשלה נמוך משל השותפות האחרות".

בהמשך ציין דרעי כי מתוקף העובדה שהרצוג יישען על מספר מצומצם למדי מקרב חברי מפלגתו, אין לדעתו צורך להבטיח לו מספר רב של תיקים בתמורה להצטרפותו. "אם המחנה הציוני נכנס עם 12 אצבעות בלבד, אין סיבה לתת להם שבעה תיקים", טען דרעי.

לצדו של דרעי נשמעים קולות גם בתוך מפלגת הליכוד הקוראים לנתניהו לסגת מהמגעים עם הרצוג. חבר הכנסת דודי אמסלם הזהיר הבוקר בריאיון לגל"צ כי הרחבת הממשלה תוביל לקריסתה: "אני חושב שאנחנו נשלם על זה ותוך חמישה עד שבעה חודשים אנחנו נראה אותה מתפרקת בגלל המריבות הפנימיות. מה לנו ולמפלגת העבודה?".

"לא נוותר על עקרונותינו"

ח"כ נאווה בוקר הביעה אף היא התנגדות לכניסת המחנה הציוני לממשלה: "אמנם צריך להרחיב את הממשלה, אבל כניסת המחנה הציוני תערים עלינו קשיים רבים. מצער מאד שהשותפים הטבעיים שלנו, כמו מפלגת ישראל ביתנו, בחרו שלא להצטרף. את הרצון של בוז'י הרצוג להצטרף לממשלה אני יכולה להבין. מפלגתו צונחת בסקרים ואחרי שנים לא מעטות באופוזיציה הוא רוצה לחזור ולהשפיע".

"לא נוותר על עקרונות", לוין (פייסבוק)

בתוך כך, השר יריב לוין, חבר הצוות המנהל את המגעים עם המחנה הציוני, הבהיר הבוקר כי ההחלטה אם להיכנס לקואליציה כולה בידיו של יושב הראש הרצוג. "המגעים עומדים איפה שעמדו במשך חמישה חודשים, יש רק עלייה בשמועות", אמר הבוקר השר לוין בשיחה עם חדשות 2 Online, "הכדור נמצא בידיים של מפלגת העבודה".

"ברור שאנחנו לא רוצים שהם יזחלו לממשלה", הבהיר לוין, "אבל מצד שני יש כאן ממשלה שמתפקדת ועם 61 חברי כנסת עושה ומתפקדת ואין כל סיבה שנוותר על העקרונות שלנו רק כדי להרחיב את הממשלה". ‎