יחימוביץ': "זחילה לממשלה שלא היתה כמותה"

על רקע המגעים להצטרפות המחנה הציוני לממשלה, מתחה ח"כ יחימוביץ' ביקורת חריפה על יו"ר המפלגה הרצוג. "אסור לתת יד למעילה באמון הבוחרים ולזחול לממשלה". מוקדם יותר אמרה על הצעת נתניהו: " מדובר בעצם מרוטה שרה"מ השליך, וקרא להרצוג לחזור על ארבע עם העצם בפה". לשכת הרצוג: "מצופה שיחימוביץ' תחדול מהאיומים"

גוברת המתיחות ביחסים בין יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג לחברת מפלגתו שלי יחימוביץ', על רקע המגעים להצטרפות המפלגה לממשלת נתניהו. "אסור לתת יד למעילה באמון הבוחרים ולזחילה לממשלת נתניהו", אמרה יחימוביץ' בריאיון לרינה מצליח בתכנית "שש עם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מגיעה לרגע הזה ללא הנאה יתרה" אמרה ח"כ יחימוביץ' "נהגתי בכבוד רב, בסבלנות ובאיפוק. הכול נעשה בחדרי חדרים בכדי למנוע עימות פרונטלי, אך לא היתה ברירה נוכח המצב שנוצר. יש כאן מאבק ערכי אידיאולוגי ופוליטי על דרכה של המפלגה. אף אחד לא מדבר על ממשלת אחדות או על קווי יסוד משותפים, מדברים על זחילה של מהמפלגה לממשלת ימין שלא היתה כמותה בתולדות המדינה. ההצעות שראיתי היו הצעות ריקות שכל מהותן הן ג'ובים בלבד בלא שמץ של סיכוי להשפיע על סדר היום"

יחימוביץ' אמרה את הדברים זמן קצר לאחר שפרסמה פוסט חריף במיוחד בעמוד הפייסבוק שלה, בו תקפה את הרצוג על רקע המגעים. "לפני הרצוג לא הונחה הצעה לממשלת אחדות. בפועל זה דומה יותר לעצם מרוטה שנתניהו השליך, וקרא להרצוג לחזור על ארבע עם העצם בפה", כתבה יחימוביץ'. "'הצעתו' הייתה צריכה להידחות בבוז קר. במקום זאת אנחנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים של הרצוג לשווק שוב ושוב את אותו צרור ריק".

"אני כותבת את הפוסט הזה וקוראת לכם לפעולה", כתבה. "אני יכולה לומר במצפון נקי שעשיתי כל אשר לאל ידי כדי להימנע מעימות, וכדי שההצעות המגונות האלה יקברו קבורת חמור בלי צורך לתת לכך פומבי".

יחימוביץ' הוסיפה: "שמרתי מאוד על כבודו של בוז'י. ניהלנו כמה וכמה פגישות שבהן אמרתי לו את עמדתי באופן צלול וחד, ואילו הוא חזר שוב ושוב עם אותה הצעה לעצם גרומה שיש בה ג'ובים וג'ובים בלבד, בלי תוכן, בלי כוח להשפיע, בלי כלום. כלום בריבוע".

"אני מתכוונת לעשות את כל מה שביכולתי - ציבורית, פוליטית, פרלמנטרית, משפטית - כדי למנוע את התרסקותה של המפלגה שלנו. יש לנו יחד כוח גדול מאוד. בואו נגייס אותו עד הקצה בשביל מטרה ערכית ודרמטית".

מלשכת הרצוג מסרו בתגובה לדברים כי יחימוביץ' אינה בקיאה בפרטי המו"מ ומונעת ממניעים פוליטיים בלבד. "אנו מציעים לה להמתין עד לתוצאה סופית של השיחות ומצופה ממנה להמתין וללמוד את העובדות אם וכאשר תגיע הצעה", טענו. "עד אז מצופה שתימנע מאיומים, ומשימוש במושגים אלימים כמו 'חתונת דמים' והשוואות בזויות לבעלי חיים".

48 השעות המכריעות

נכון לשלב זה, המגעים להצטרפות המחנה הציוני לממשלה עומדים באותה נקודה, והדבר תלוי בשלב זה בהחלטתו של הרצוג. נתניהו מצדו, מעוניין להציג את הדברים כהכרעה מוגמרת כבר ביום שני הקרוב, מה שמחייב כינוס של ועידת המפלגה. כינוס מסוג זה מחייב בהודעה מוקדמת בטווח של 72 שעות, כלומר יום חמישי, מה שמשאיר להרצוג את 48 השעות הקרובות להחלטה בנושא.

הרצוג מצדו מעוניין במהלך הכניסה לממשלה. לשם כך, אנשיו ואנשי ההסתדרות ובראשם היו"ר אבי ניסנקורן, וכן ח"כ איתן כבל מקדמים את המהלך ובודקים את ההיתכנות לכינוס הוועידה.