השרים אישרו: 900 מיליון שקלים ליישובים הבדואים בצפון הארץ

וועדת השרים בראשות ראש הממשלה נתניהו אישרה תכנית כוללת לשיקום תשתיות ביישובים הבדואים בצפון הארץ, וכן בעידוד יזמות כלכלית וחברתית בקרב התושבים. נתניהו: אנחנו שותפים, ואין סיבה שציבור שתורם למדינה יסבול

"שיפור באיכות החיים", יישוב בדואי (ארכיו (נתי שוחט, פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו וועדת השרים לענייני המגזר העריב אישרו היום (שלישי) תכנית לפיתוח וחיזוק היישובים הבדואים בצפון הארץ בהיקף של 900 מיליוני שקלים. "אנחנו שותפים, ואין שום סיבה שציבור שתורם למדינה לא ייהנה משותפות בחינוך, בתשתיות, באכיפת החוק ובביטחון האישי", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכנית שאישרה הוועדה תיושם בארבע השנים הקרובות, זאת בהמשך להחלטת ועדת השרים הקודמת בנושא הפיתוח הכלכלי-חברתי של היישובים הבדואים בצפון. אישור התכנית והתוספת התקציבית צפויה לסייע בפיתוח התשתיות וחיזוק עצמאותם הכלכלית של הרשויות, תוך השקעה במערכות החינוך והרווחה ביישובים.

בנוסף, התכנית צפויה לעסוק גם בעידוד שילובם של צעירים בדואים בשוק העבודה ובאקדמיה באמצעות הקמת מרכזי ההכוון התעסוקתי, תוך קידום מעורבות חברתית. כמו כן במסגרת התכנית יעודדו הצעירים להשתלב בשירות הצבאי ובמערך השירות הלאומי-אזרחי.

"אני יודע שאנשים סובלים ביישובים אלו, זקוקים לפיתוח התשתיות וזה לא צריך להיות כך", אמר נתניהו. "במאה ה-21 אנשים צריכים לחיות. אני רוצה לראות צעירים וצעירות שישתלבו בחברה, בכלכלה, בחינוך ובכל. חשוב לי גם נושא הגיוס, אני גם רוצה לפעול ביחד כדי להגביר את הגיוס לצה"ל, שיקדם את האוכלוסייה. צריך שיהיה מעקב על התוצאות, אני רוצה להשיג תוצאות גם ברמת החיים, בתעסוקה, בגיוס ובתשתיות - ואני מאחל לנו הצלחה".

לדברים הצטרפה גם השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל: "האוכלוסייה הבדואית בצפון משרתת בצבא, משלמת מיסים ונושאת בנטל. ההצעה שהבאתי לוועדת השרים היא מהלך ייחודי שנועד לסייע בסגירת הפערים בין המגזר הבדואי לכלל החברה בישראל ולתת מענה לסוגיות רבות שיש בהן להביא לשיפור באיכות החיים של האוכלוסייה".