בקרוב: חוק לימודי הליבה יבוטל?

בהתאם להסכמים הקואליציוניים, ידרשו בקרוב חברי הכנסת החרדים לבטל את החוק הפוגע במימון של ישיבות שאינן מלמדות אנגלית ומתמטיקה. במפלגת "יש עתיד", שבכנסת הקודמת דאגה להעביר את החוק, זעמו: "ניאבק במהלך בכל כוחנו, זאת פגיעה קשה קודם כל בציבור החרדי"

אילוסטרציה (רויטרס)

עוד חוק מתקופת לפיד בדרך החוצה מספר החוקים: מיד לאחר הפגרה יביאו המפלגות החרדיות לוועדת שרים לחקיקה את ביטול חוק לימודי הליבה שנחקק בקדנציה הקודמת בהובלת יש עתיד. החוק קבע שישיבות קטנות בחינוך העל-יסודי שלא ילמדו ליבה יספגו קיצוץ תקציב של כ-35% בתקציבן, מתוך מטרה לדרבן לימודי ליבה (בין השאר אנגלית ומתמטיקה). החוק כבר נכנס לתוקף ומיושם, אך כעת גדולים הסיכויים שהממשלה הנוכחית תבטל את החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הכנסת החרדים יגישו הצעת חוק הקובעת כי החוק יתבטל, כחלק מההסכם הקואליציוני שקבע כי החקיקה בענייני דת ומדינה מתקופת לפיד ו"יש עתיד" תבוטל, כמו שבוטל חוק השוויון בנטל וחוק נהרי שעסק בתקצוב המערכת החרדית. זהו חוק שמאוד חשוב לחברי הכנסת החרדים ולציבור החרדי, והרוב שלו מובטח כיוון שמדובר בעניין שמעוגן בהסכמים.

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה לדיווח: "ביטול החוק זאת פגיעה קשה, קודם כל בציבור החרדי. 'יש עתיד' פועלת לשילוב החרדים בחברה ובשוק התעסוקה. למדינה יש חובה לדאוג לכל האזרחים שלה לכלים הנכונים כדי שהם יוכלו לפרנס את משפחתם בכבוד ולא להיות נתונים לחסדים ושירותי רווחה".

עוד הדגישו במפלגתו של לפיד כי "מיום היווסדה הממשלה הזאת עסוקה בביטול העשייה של 'יש עתיד'. השוויון בנטל, הקטנת הממשלה, חוק נהרי, כולם חוקים שמטרתם לדאוג להגברת השוויון בחברה ומניעת בזבוז של כספי האזרחים. אנחנו ניאבק בזה בכל כוחנו".