הרצוג מציג: התנאים לכניסה לממשלה

יושב ראש המחנה הציוני התייחס לראשונה באופן פומבי למגעים לצירוף מפלגתו לקואליציה והבהיר כי לא יסכים להיכנס לממשלה מבלי שתהיה לו יכולת השפעה משמעותית. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב הרצוג: "עד לרגע זה לא הונחה בפנינו הצעה הולמת". יחימוביץ' תקפה: "הצעה שצריך היה לדחות בבוז כבר מזמן"

הרצוג מציג: התנאים לכניסה לממשלה (פלאש 90, מרים אלסטר)

על רקע הדיווחים על פערים משמעותיים במו"מ בין הליכוד למחנה הציוני, יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס הערב (חמישי) לראשונה באופן פומבי למגעים לכניסה לממשלה. בפוסט שפרסם הערב (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו הבהיר הרצוג: "לא מעניין אותי לשבת בממשלה בלי להחזיק את ההגה, אני לא ועדת קישוט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם אקבל את המנדט לעצור את מסע ההלוויות הבא ולבלום את סכנת החרם הבינלאומי, להחזיר את ארה"ב ואירופה להיות בנות ברית, לפתוח מו"מ עם מדינות האזור ולהיפרד מהפלסטינים כדי לעצור את מסע הטרור המתמיד - אז אדע שהידיים שלי מחזיקות בהגה", כתב.

"השמועות על פריצת דרך היו מוקדמות", הבהיר הרצוג. "עד לרגע זה לא הונחה בפנינו הצעה הולמת. אם תהיה הצעה ראויה, נשקול באותה ברצינות. כולם אוהבים את המושג 'אחדות', אבל בעיניי מה שקובע היא שאלת הדרך המשותפת".

מתקפה חריפה. יחימוביץ' והרצוג (פלאש 90, יונתן סנדל)

במפלגת העבודה יש גם מי שתוקפים בחריפות את המגעים לכניסה לממשלה. מלבד מסרונים שהרצוג קיבל בימים האחרונים מפעילים, הוא ספג ביקורת גם מחברים במפלגה. בהודעה ששלחה הערב לתומכיה כתבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' כי מדובר ב"הצעה שהיה צריך לדחות אותה בבוז כבר מזמן".

"לא מדובר על ממשלת אחדות, מדובר על ממשלת ימין לכל דבר, כשמפלגת העבודה זוחלת אליה בלא תנאי כדי לקבל תיקים וכיבודים", הוסיפה. "כלום אחד גדול ומהדהד שכל כולו נתפר כדי שלא להרגיז את המפלגה הימנית ביותר בכנסת - הבית היהודי".

המכתב ששלח מרגלית לרה"מ (מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ מרגלית)

חבר הכנסת אראל מרגלית הגדיל לעשות ושלח מכתב ישירות לראש הממשלה נתניהו, שבו הבהיר כי הוא מתנגד למהלך. "ברצוני להודיעך כי אין בכוונתי להצטרף לממשלתך זו וכי בעת משא ומתן אין להחשיב את האצבע שלי כקול אפשרי לקואליציה", כתב. "ההחלטה תקפה מבחינתי, תהא אשר תהא החלטת מפלגתי ואני מוכן לשלם את המחיר הצפוי על כך".

ישובו לשתף פעולה בקואליציה? (פלאש 90 מרים אלסטר)

ח"כ סתיו שפיר קראה להרצוג "להפסיק את מו"מ המביך עם ממשלת הימין הקיצוני". שפיר ציינה כי "כניסה לממשלת הימין הקיצוני של נתניהו היא בגידה בכל אחת ואחד מהבוחרים שלנו. שנה שלמה הבטחנו שזה 'אנחנו או הוא'. בשום שלב לא אמרנו 'זה אנחנו, וגם הוא'".

"עצם הדיון המתמשך על זחילה פנימה מביך אותי", הוספיה הח"כית. "זה דיון שמסריח מעסקנות פוליטית עלובה ומרדיפת ג'ובים".

מוקדם יותר היום הבהיר גורם בכיר בליכוד כי הדיונים להרחבת הממשלה תקועים וכי הפערים בין שתי המפלגות נותרו משמעותיים. לדבריו, בשל הפערים מתכנן נתניהו לפעול בשבוע הבא לצירוף מפלגת ישראל ביתנו לקואליציה.