הרצוג מתכנן: פריימריז בנובמבר 2017

בימים האחרונים מנסה הרצוג לגבש הסכמה סביב התאריך לקראת הבאתו בפני ועידת המפלגה. הערכה: הרצוג מעוניין בתאריך רחוק לקיום הפריימריז בכדי לאפשר למגעים הבלתי-רשמיים לממשלת אחדות להתקיים

הרצוג מתכנן: פריימריז ב-2017 (פלאש 90)

יושב-ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג מעוניין להביא בפני ועידת מפלגת העבודה את ההצעה לקיים בחירות מקדימות במפלגה ב-17 בנובמבר 2017. לחדשות 2 נודע כי בימים האחרונים מנסה הרצוג לגבש הסכמה סביב התאריך לקראת הבאתו בפני ועידת המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים במפלגת העבודה טוענים כי גם כעת נמשכים מגעים בלתי-רשמיים להקמת ממשלת אחדות, וההערכה היא כי הרצוג מעוניין בתאריך רחוק לקיום הפריימריז בכדי לאפשר למגעים להתקיים.

הדברים באים על רקע פגישתם של הרצוג ונתניהו בחודש שעבר, זמן קצר לפני פיזור הכנסת. השניים קיימו פגישה ממושכת בעניין הצטרפות המחנה הציוני לקואליציה בבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.

למרות רצונם של השניים להגיע להסכמות, לא נמצאה הנוסחה שתניח את דעתו של הרצוג. בליכוד אומרים שנתניהו חושש לבוא לקראת הרצוג ולאבד את תמיכת הגרעין הקשה של הימין.

בינתיים, שר האוצר משה כחלון מעכב את הסכמתו לתקציב דו שנתי במטרה ללחוץ על נתניהו לקדם את צירוף המחנה הציוני לקואליציה. כחלון ונתניהו נועדו אתמול לפגישה ממושכת בעניין תקציב שם נדונו גם עניינים פוליטיים. כחלון תבע פגישה נוספת עם אנשי המקצוע השונים בנוגע לאישור התקציב לשנתיים הקרובות - מהלך לו התנגד.