הסערה סביב טיוטת דוח המבקר: "ניסיון ליצור דרמה"

שר התשתיות יובל שטייניץ מתח ביקורת על הדלפת טיוטת דוח המבקר בדבר התנהלות הקבינט במבצע צוק איתן. "יש פער בין הדוח למה שעשו ממנו", טען. ח"כ יעקב פרי ששימש בימי המבצע כשר משקיף בקבינט: "ההדלפה מהווה פגיעה בכבוד הנופלים והמשפחות השכולות"

טיוטת דוח מבקר המדינה בדבר התנהלות הקבינט בימי צוק איתן ממשיכה לעורר סערה במערכת הפוליטית. "הציבור לא ראה את הדבר האמיתי", אמר היום (שבת) שר התשתיות יובל שטייניץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש פה מרחק גדול בין הדוח לבין הדרמה שעשו ממנו", ציין שטייניץ. "כשייצא הדוח הסופי יתכן שיסתבר כי מדובר בדוח העוסק בנושאים חשובים, אך לא הדוח הכי חריף שיצא במדינת ישראל. מישהו פה רצה ליצור דרמה ומאחר שהדוח סודי - הוא הצליח, והציבור לא ראה את הדבר האמיתי".

"המבצע נוהל באחריות" (ארכיון) (רויטרס)

"ישבתי בכל דיוני הקבינט, וראיתי שהמבצע נוהל בצורה יוצאת מן הכלל גם על ידי הדרג המדיני וגם הצבאי", הוסיף שטייניץ. "לדעתי המבצע הסתיים באופן מוצלח. ניתן לומר שהשנתיים האחרונות היו השקטות ביותר מאז צוק איתן והמבצע הזה יצר אפקט של הרתעה ברצועת עוטף עזה".

"פגיעה בכבוד הנופלים", ח"כ פרי (פלאש 90)

מוקדם יותר התייחס גם ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) ששימש כשר משקיף בישיבות הקבינט בימי צוק איתן להדלפת טיוטת הדוח וטען שיש לגנותה. "שרים בוחרים לעשות הון פוליטי ולקושש במקום להפיק לקחים", אמר ח"כ פרי.

"רק בדרך זו ניתן יהיה להפיק את הלקחים הראויים, לתקן את הליקויים ולשפר את שצריך בכדי לשמור על בטחון מדינת ישראל", הוסיף פרי." ההדלפות הללו הן חמורות ופוגעות בכבודם של הנופלים ושל המשפחות השכולות".

גם ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) התייחס לטיוטת הדוח. "כרגע מדובר בטיוטה, אבל אם הדברים החמורים שפורסמו יופיעו גם בדוח הסופי - לא היה מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית", טען. "חבר הכנסת הוסיף כי "אנחנו חייבים לתת לתושבי הדרום את כל הסיבות לישון בשקט בלילה."