"לכנס את הכנסת לדיון מיוחד בעקבות הדוח על צוק איתן"

חברי סיעת מרצ הודיעו כי הם פועלים לאסוף חתימות על מנת להביא לכינוס מיוחד של הכנסת בזמן הפגרה, כבר בשבוע הבא, על מנת לדון בממצאים שדלפו מטיוטת דוח המבקר על מערכת צוק איתן. "על נתניהו לספק תשובות לציבור", מסרה יו"ר המפלגה גלאון

קוראים לדיון מיוחד במהלך הפגרה (יהונתן סינדל - פלאש 90)

טיוטת הדוח שדלפה תוביל לדיון מיוחד בכנסת? חברי סיעת מרצ הודיעו היום (שישי) כי הם פועלים לאסוף חתימות על מנת להביא לכינוס מיוחד של הכנסת בזמן הפגרה, כבר בשבוע הבא, זאת על מנת לדון במה שעולה מהדוח.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו נפעל להביא לכינוסה הדחוף של הכנסת כבר בשבוע הבא, במהלך הפגרה", הסבירה יושבת ראש המפלגה, ח"כ זהבה גלאון, "זאת בכדי לחייב את נתניהו לספק לציבור תשובות, ולא להתחבא מאחורי ציטוטי מקורבים עלומים".

מוקדם יותר הגיב גם גדעון סער, שהיה בעבר חבר קבינט ופרש מהחיים הפוליטיים לפני כשנתיים."מערכת חמישים הימים' בקיץ 2014 הייתה כושלת מבחינת ישראל", ציין סער בחשבון הטוויטר שלו.

סער אינו היחיד שמתח הבוקר ביקורת על נתניהו, שמקורביו אמרו אמש בתגובה לפרסום הטיוטה כי מדובר ב"דוח לא רציני של מבקר לא רציני". "נתניהו שוב בורח מאחריות ומפקיר אנשים", תקף יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב.

"ההנהגה הנוכחית לא מסוגלת לקבל החלטות", הוסיף ליברמן. "יש פה דפוסי התנהגות שחוזרים על עצמם. כשנתניהו הבין שהימין זועם על יעלון בפרשת החייל היורה הוא הפקיר אותו. בתחילה נתן הוראה לא להשיב גופות מחבלים, חזר בו והפיל שוב את התיק על יעלון. יעלון יצא להגנת סגן הרמטכ"ל, נתניהו שתק ואז נזף בו. עכשיו הוא עושה את אותו דבר למבקר המדינה".

"מדובר בטיפול דומה בכל הסוגיות, גם בסוגיות הכי רגישות וקיומיות למדינת ישראל", ציין יו"ר ישראל ביתנו. "בגלל זה תבעתי שנתניהו יתפטר - כי הוא לא מסוגל לקבל החלטות".