גדעון סער: "מבצע צוק איתן היה כושל מבחינת ישראל"

השר וחבר הקבינט לשעבר גדעון סער תקף את תגובת הדרג המדיני לליקויים החמורים שעולים מטיוטת דוח המבקר על מבצע "צוק איתן": "הדרך לתקן ליקויים אינה להסתער על הביקורת". ליברמן: "רה"מ שוב בורח מאחריות"

נתניהו וסער

גדעון סער, מי שהיה שר וחבר בקבינט, תקף הבוקר (שישי) את תגובתם של נתניהו ויעלון בנוגע לטיוטת דוח המבקר, שמצביעה על ליקויים חמורים בהתנהלות הדרג המדיני בזמן הלחימה במבצע "צוק איתן". "'מערכת חמישים הימים' בקיץ 2014 הייתה כושלת מבחינת ישראל", ציין סער בחשבון הטוויטר שלו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אמרתי את הדברים בזמן אמת כחבר הממשלה", הוסיף סער. "הדרך לתקן ליקויים אינה להסתער על הביקורת".

סער אינו היחיד שמתח הבוקר ביקורת על נתניהו, שמקורביו אמרו אמש בתגובה לפרסום הטיוטה כי מדובר ב"דוח לא רציני של מבקר לא רציני". "נתניהו שוב בורח מאחריות ומפקיר אנשים", תקף יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב.

"הדוח מנותק מהמציאות". יעלון (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

"ההנהגה הנוכחית לא מסוגלת לקבל החלטות", הוסיף ליברמן. "יש פה דפוסי התנהגות שחוזרים על עצמם. כשנתניהו הבין שהימין זועם על יעלון בפרשת החייל היורה הוא הפקיר אותו. בתחילה נתן הוראה לא להשיב גופות מחבלים, חזר בו והפיל שוב את התיק על יעלון. יעלון יצא להגנת סגן הרמטכ"ל, נתניהו שתק ואז נזף בו. עכשיו הוא עושה את אותו דבר למבקר המדינה".

"מדובר בטיפול דומה בכל הסוגיות, גם בסוגיות הכי רגישות וקיומיות למדינת ישראל", ציין יו"ר ישראל ביתנו. "בגלל זה תבעתי שנתניהו יתפטר - כי הוא לא מסוגל לקבל החלטות".

"דוח לא רציני". המבקר שפירא (פלאש 90)

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) מתח אף הוא ביקורת על תגובת ראש הממשלה לדוח וציין כי נתניהו עוסק בהישרדות אישית במקום בביטחון המדינה. "עם ישראל חייב לדעת מי עומד לנהל את המערכה הבאה, שיכולה להתחיל גם מחר", אמר מרגלית. "מהדברים אליהם נחשפתי בוועדת חוץ וביטחון- זהו רק קצה הקרחון על התנהלותו של נתניהו במבצע".