יעלון נגד המבקר: מנותק מהמציאות

שר הביטחון ורה"מ תוקפים הדוח על "צוק איתן" שלפי גורמים שנחשפו אליו מבקר אותם ואת הרמטכ"ל דאז גנץ בחריפות. בסביבת יעלון הטיחו: "מי שטוען שלא הכרנו את איום המנהרות משקר". מקורבי נתניהו: דוח לא רציני

נתניהו ויעלון במנהרה שנחשפה (עמוס בן גרשום, לע"מ)

שר הביטחון וראש הממשלה הגיבו לטיוטת דוח מבקר המדינה על "צוק איתן", שלפי הפרסום הערב (חמישי) במהדורה המרכזית כוללת ביקורת חריגה עליהם ומוגדרת על ידי גורמים שנחשפו אליה "פצצה מתקתקת". בסביבת יעלון הטיחו במקר המדינה יוסף שפירא כי "הדוח מנותק מהמציאות" ומקורבי נתניהו תקפו: "דוח לא רציני של מבקר לא רציני".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הדוח שהוגדר על ידי אנשים שקראו את הטיוטה "חמור יותר מדוח וינוגרד" מצביע על התנהלות בעייתית מאוד של קברינטי "צוק איתן" ובראשם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר גנץ.

גורמים בסביבת שר הביטחון אמרו כי "מדובר בטיוטה שהיא שערורייתית, מהדלפתה ועד המידע שנכתב בה". הם טענו שמדובר במידע שאינו מחובר למתרחש והעובדות אינן מדויקות. "מי שחיבר את הדוח אינו מבין מהי מערכת קבלת החלטות וכיצד פועל קבינט", הדגישו.

"דוח לא רציני של מבקר לא רציני" (חדשות 2)

מקורבי שר הביטחון התייחסו גם לביקורת הקשה שהטיח השופט שפירא בנוגע לטיפול בנושא המנהרות. "מדינת ישראל מתעסקת עם נושא המנהרות ומקדישה לו משאבים ניכרים כבר שנים ארוכות. המערכות השונות קיימו על כך אינספור דיונים בכל הפורומים הרלוונטיים, כולל בקבינט", טענו. "מי שטוען שלא הכיר את האיום ואת ההתעסקות בו פשוט משקר את הציבור. כל מי שנגע בעניין הבין את חומרת האיום, וכל ניסיון לתאר זאת באופן אחר הוא שרלטני. טיוטת הדוח רצופה באי דיוקים, בלשון המעטה, ולוקה בחוסר הבנה ברור של הפעילות ושל המערכת".

"מחבר הדוח לא מבין קבלת החלטות" (חדשות)

זמן קצר לפני המתקפה החזיתית מכיוון שר הביטחון, גורמים בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו כינו את הטיוטה "דוח לא רציני של מבקר לא רציני".

"המערכה נוהלה בשקיפות חסרת תקדים מול הקבינט, מספר חסר תקדים של ישיבות נערכו", אמרו המקורבים. "המבקר הוא האיש שהביא דוח על השריפה בכרמל בלי המלצה למטוסי כיבוי, הרבה יערות היו נשרפים אם היינו מקשיבים לו. חבל שאנשי המבקר מאפשרים דליפת פרטים מדוח שאותו הם הגדירו סודי ביותר".