"גורמים בארץ משתפים פעולה עם הימין הקיצוני באירופה"

במהלך הטקס הנועל את אירועי יום הזיכרון לשואה, הזהיר נשיא המדינה ריבלין מתופעה לפיה גורמים בישראל יוצרים קשרים עם גורמי ימין קיצוני באירופה: "מנהיגים שיתמכו בתפיסות אנטישמיות, גזעניות וניאו-נאציות, לא יהיו אורחים רצויים כאן במדינת ישראל", הבהיר

ריבלין ורעייתו בטקס, הערב (מארק ניימן, לע"מ)

גורמים בישראל משתפים פעולה עם הימין הקיצוני באירופה? במהלך הטקס הנועל את אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בבית לוחמי הגטאות שנערך הערב (חמישי), הצביע נשיא המדינה ראובן ריבלין, על תופעה לפיה גורמים בישראל יוצרים קשרים עם גורמי ימין קיצוני באירופה - ואף מזמינים אותם לישראל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"לעתים אני נדהם נוכח מה שנראה ככרסום בכבוד הלאומי שלנו עצמנו, אל מול חבירה תימהונית לקולות הכחש בימין הקיצוני בחלקים מרכזיים של אירופה", אמר ריבלין.

"רק לפני שבועות מספר התארח כאן בארץ היינץ כריסטיאן שטראכה, מנהיג המפלגה האוסטרית שמכנה את עצמה בעזות מצח ׳מפלגת החרות׳. שטראכה לא הגיע לכאן לביקור נימוסין או תיירות, הוא הגיע לכאן בהזמנה רשמית של נציגים בעולם הפוליטי הישראלי, ולצערי הוא לא היחיד".
הנשיא הזהיר כי "גורמים שונים מנסים ליצור בריתות וקשרים עם מפלגות וקבוצות של שונאי זרים ואנטישמיים התומכים למראית עין במדינת ישראל".

״עלינו להיות ברורים, אף אינטרס שבעולם לא יצדיק את ברית הקלון עם קבוצות וגורמים שלא יכירו באחריותם לפשעי השואה שפועלם מוקדש להשכחתה ושחזונם מבקש לבצע אותה מחדש נגד כל זר, פליט או מהגר שיעז לטמא את מרחב המחייה שלהם", הבהיר הנשיא. "זאת, כפי שאף אינטרס לא יצדיק שתיקה או גמגום אל מול גורמים אנטישמיים ואנטי ישראליים בבריטניה ובכל מקום אחר".

"מנהיגים פוליטיים ומנהיגי אומה שיתמכו בתפיסות אנטישמיות, גזעניות וניאו-נאציות, לא יהיו אורחים רצויים כאן במדינת ישראל. עלינו להישמר מכוחות של שנאה ושל הכחשה, שמפוררים את אבני היסוד שעליהם בנוי הבית שלנו. עלינו לבנות את ביתנו מתוך השילוב העדין של חיים ושל זיכרון, של זיכרון שמתוכו בוקעים חיים חדשים."