נתניהו מאשר: היו מגעים עם הרצוג

שבועיים בלבד לאחר שהכחיש הרצוג את הדיווחים לפיהם היו מגעים בינו לבין ראש הממשלה על הצטרפות מפלגתו לממשלה, אישר ראש הממשלה נתניהו בפני ראשי הקואליציה כי אכן היו מגעים מתקדמים בין השניים. עוד הוסיף נתניהו כי הבדיקה בעניינו של הרצוג היא זו שקטעה את המגעים

(פלאש 90, מרים אלשטר)

בפורום "שרינו" המתכנס לאחר ישיבות הממשלה, התייחס ראש הממשלה נתניהו לדיווחים על ניסיונות להרחבת הממשלה ואישר לראשונה בפני ראשי הקואליציה כי אכן היו מגעים עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. עוד הוסיף נתניהו כי המגעים האינטנסיביים הופסקו כשנפתחה החקירה נגד הרצוג בעניין מימון אסור בפריימריז במפלגת העבודה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד הוסיף נתניהו ופירט מה הסיבה, לדעתו, שהניסיון להרחבת הממשלה נכשל. "יש אחד שלא רוצה ויש אחד שלא יכול ", אמר נתניהו והתייחס ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וליו"ר האופוזיציה הרצוג. רק לפני שבועיים דחה הרצוג את הטענות על מגעים מתקדמים בינו לבין רה"מ וטען כי לא הוצעו לו ולמפלגתו שישה תפקידי שר, כפי שדווח. "לא היה ולא נברא - פשוט ידיעה מצוצה מהאצבע", אמר הרצוג. "הוא לא הציע, לא היה משא ומתן".

אישורו של נתניהו מצטרף לחשיפתו של שר האוצר משה כחלון שכבר לפני כחודש אמר כי הבדיקה בעניינו של הרצוג חיבלה בניסיונות לצירוף מפלגת המחנה הציוני לממשלה. "אני לא יודע להגיד אם היינו שלושה צעדים לפני ההצטרפות או צעד לפני, אבל כשאני רואה את המצב הפוליטי במדינה, העבודה הייתה הפוטנציאל היחידי להצטרף לממשלה", אמר בכנס עורכי הדין . "עכשיו בגלל הנושא הזה (הבדיקה), עד שזה לא ייגמר זה מן הסתם מרחיק את העניין וחבל".