ראש מועצת שומרון נאם בטקס - הפלסטינים יצאו מהחדר

במהלך דבריו של יוסי דגן בטקס זבח השומרונים בהר גריזים יצאו מושל העיר שכם אכרם רג'וב ופמלייתו מהחדר. בכל שנה מתקיימת פגישה אינטימית בין ראש המועצה לראש העיר, אך הפעם האירוע החגיגי נגמר במבוכה גדולה. כך זה נראה

מבוכה בטקס השנתי של זבח השומרונים בשומרון: במהלך דבריו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, יצא מושל שכם אכרם רג'וב, יחד עם עשרות מאנשי פמלייתו, מהחדר. במפגש נכחו גם חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ומיקי זוהר (ליכוד).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטקס, זבח השומרונים, המדמה את הקרבת הקרבן כפי שכתובה בתנ"ך, מתקיים על הר גריזים בשומרון, ומגיעים אליו מדי שנה תיירים וצלמים מהעולם כולו. זבח השומרונים מתקיים מדי שנה בחג הפסח אותו חוגגים השומרונים על פי לוח שנה שונה משל העם היהודי.

בכל שנה הטקס נפתח בפגישה אינטימית של פמליות ראש המועצה האזורית שומרון יחד עם פמליית מושל שכם וראשי העדה השומרונית. במהלך המפגש עולה כל מנהיג לשאת את דבריו. הכהן הגדול של השומרונים הביע את צערו על התקרית.

"צר לי שאירוע של דו קיום ואחווה הפך בין רגע לאירוע חד צדדי, חוסר כבוד כלפי הושטת יד וכלפי ההזמנה המשותפת של השומרונים", אמר דגן אחרי התקרית. "על אף המאורעות הלא נעימים, אינני אומר נואש. כאן ביתנו ושכנינו טוב שידעו שההתיישבות היהודית בשומרון היא כאן כדי להישאר".