חלוץ תוקף את נתניהו: "מונע משיקולים פוליטיים זולים"

על רקע פרשת החייל היורה מחברון, תקף היום הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ את ראש הממשלה נתניהו - ואמר כי הוא לא גיבה אותו כמצופה: "הגיבוי שלו לרמטכ"ל איזנקוט רפה עד לא קיים. יש לראש הממשלה שיקולים אחרים"

ביקורת חריפה נגד ראש הממשלה על רקע פרשת החייל היורה: הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' דן חלוץ, השמיע היום (חמישי) קול ברור ותקיף במיוחד נגד נתניהו, זאת על רקע הסערה סביב החייל היורה מחברון, אלאור אזריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון שהעניק חלוץ לתכנית "דקלסגל" עם עמית סגל ורביב דרוקר בגלי צה"ל, יצא חלוץ נגד נתניהו והאשים כי הוא פועל ממניעים אישיים: "הגיבוי של ראש הממשלה לרמטכ"ל מתחילת הפרשה הוא רפה עד לא קיים. אי אפשר באותה נשימה לגבות את המערכת שעושה עבודה מקצועית ועושה אותה מצוין וגם לגבות את החייל בדרך עקיפה, אבל די ברורה. כי השיקולים שלו הם שיקולים אחרים, שיקולים פוליטיים ממש זולים".

לדברי חלוץ, "נתניהו בונה על קהלי היעד שלו". לעומתו, החמיא הרמטכ"ל לשעבר לשר הביטחון על רקע התנהלותו בפרשה: "הוא עשה עבודה יוצאת מן הכלל בהקשר הזה, אמר את הדברים בצורה ברורה ולא התבלבל. בעניין הזה בהחלט ראוי להעריך את מה שנעשה".

חלוץ התייחס גם לעימות בין נתניהו לבנט בישיבת הקבינט בו עלתה סוגיית פעולת צה"ל בשטחי A: "זה דיון מתנגח בין פוליטיקאים שכל אחד רוצה להראות שהוא המוציא ומביא בענייני ביטחון. "הרמטכ"ל ביטא זאת טוב יותר מכולם ואמר שפועלים על פי השיקול המבצעי. כניסה או אי כניסה ממילא מאושרת על ידי הדרג המדיני - על ידי שר הביטחון או ראש הממשלה".