נתניהו איים לפטר את השר בנט בישיבת הקבינט: "תירגע"

המתיחות בין רה"מ לשר החינוך הגיעה לשיא חדש, כשהשניים התעמתו בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא פעילות כוחות צה"ל בשטחי A. בנט זעם על הסתרת מידע לטענתו ונתניהו הגיב בתקיפות: "אם לא תירגע ותפסיק, אני אפטר אותך"

המתיחות בין נתניהו לבנט - לשיא חדש (פלאש 90)

ויכוח קולני פרץ בין נתניהו לבנט, שהסתיים באיום של רה"מ לפטרו: במהלך ישיבת הקבינט שנערכה היום (רביעי) איים נתניהו לפטר את בנט - זאת לאחר שבנט דרש לקיים דיון בנושא פעילות צה"ל בשטחי A וטען כי מסתירים מידע מהשרים בסוגיה זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט בא בדרישה זו לנתניהו לאחר שלא ראה שהנושא נמצא על סדר היום של הקבינט, ונתניהו השיב לו שיש תכנית קבועה לדיונים בקבינט - ושהרמטכ"ל צפוי לעדכן בנושא זה. את בנט זה לא שכנע, הוא זעם וסינן לעבר רה"מ והשרים: "אתם לא עומדים בהבטחות ומסתירים פעולות".

בתגובה לדברים החריפים, הבהיר לו נתניהו: "תירגע - או שאפטר אותך". גם חברים נוספים בקבינט חשבו שהסגנון של בנט היה לא ראוי. השר זאב אלקין פנה לבנט ואמר לו: "יש סגנון לדבר עם רה"מ וזה לא מקובל".

בסופו של דבר, השניים אמנם הסכימו בכל האמור לסוגיית פעילות צה"ל שעוררה את המהומה, ואף יצאה הודעה שישראל תפעל בכל השטחים - וגם בשטחי A, אולם נראה שלא התוכן של הדברים, אלא הסגנון בו הם נאמרו לא היו מקובלים על ראש הממשלה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי אין בכוונתם להתייחס לנושא.

מלשכת השר בנט נמסר: "לא נתייחס לפרטים שנידונו בקבינט ביטחוני סגור. הדלפות מהקבינט הן דבר חמור שמסכן את ביטחון המדינה ואני מצפה מראש הממשלה לטפל בכך."