הרצוג מגיב: "מי שלא מרוצה - שיחשב מסלול מחדש"

למרות שספג גינויים מבית על שאמר כי "יש תחושה שאנחנו תמיד אוהבי ערבים", הרצוג לא לוקח בחזרה את דבריו. בנט עקץ אותו: "הערבים לא נוהרים ואנחנו לא שונאים אותם"

לא מתחרט על דבריו. הרצוג

לאחר שעורר סערה במערכת הפוליטית כשאמר כי ישנה תחושה שחברי מפלגתו "תמיד אוהבי ערבים", יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג מגיב הבוקר (רביעי) למתקפות נגדו ועומד מאחורי דבריו. "שמעתי שיש כמה שלא מרוצים מהגישה הציונית שלי", כתב הרצוג בחשבון הטוויטר שלו. מנגד, בנט עקץ אותו: "הערבים מהווים 20% מאזרחי המדינה. הם אינם נוהרים ואיננו שונאים אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם הם רוצים שיו"ר המחנה הציוני יעדיף אינרסים של פלסטינים, יש לי מסר בשבילם: שיחשבו מסלול מחדש", כתב הרצוג בהודעתו. אתמול במהלך אירוע הרמת כוסית של מפלגת העבודה, טען הרצוג כי קיימת בציבור תחושה לפיה אנשי המפלגה "הם תמיד אוהבי ערבים", וגל התגובות לא איחר לבוא.בסרטון שצולם בידי אתר "אשקלון-נט", התייחס יו"ר האופוזיציה לשינויים שהתרחשו לאחרונה בחברה הישראלית, ועל הצורך של מפלגתו לבצע שינויים בכדי לקרב אליה מצביעים נוספים. "צריך להבין שבתמורות שעוברות על החברה הישראלית, לפיד לוקח מאיתנו היום בסקרים קולות", אמר. "הדבר קורה בין היתר, כי הוא נע יותר ימינה מאיתנו בתודעה הלאומית, וזה מחייב דיון בנושא".

גם השר בנט הפנה עקיצות (פלאש 90)


"מה זה אומר יותר ימין?", תהה הרצוג. "איפה אנחנו נכנסים ללבבות של הציבור? שיאמינו שבידינו לא רק הניסיון אלא גם היכולת לשנות את מצב המדינה, מבלי להפקיר את ביטחון ישראל חלילה, ומבלי לתת תחושה - שאני נתקל בה בפגישות אינספור של הציבור הישראלי - שאנחנו תמיד אוהבי ערבים. זה מסובך לאללה, אבל זה חלק מהאתגר. אנחנו מפלגה שתמיד ידעה להיות מפלגת שלטון".

"מכין סיסמה עסיסית לקמפיין הבא"

דבריו של הרצוג גררו תגובות מתוך מפלגתו, כשבראשן חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. "האם זו תגובה הולמת של ראש האופוזיציה להפגנת הימין הקיצוני?", צייצה יחימוביץ' בחשבון הטוויטר שלה, על רקע העצרת שנערכה היום בכיכר רבין.

תגובה נוספת באה מכיוונו של ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני), שגינה את דבריו ואף דרש את התנצלותו בשם החברה הערבית. "הרצוג מכין סיסמה עסיסית לקמפיין הבא שלו בהשראת 'הערבים נוהרים לקלפיות'", טען. "להתנער מ-20% מהאוכלוסיה בצורה בוטה כל כך, להתחפש לימין רך שקורץ למתלהמים בכיכרות ולהילחץ מכל סקר תועה, ככה לא מייצרים אלטרנטיבה לשלטון. זוהי עוד התדרדרות מוסרית בלתי מובנת של מפלגת מורשתו של יצחק רבין".