היועמ"ש יבחן אם זחאלקה הסית

ראש הממשלה הורה ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט לבחון אם דבריו של ח"כ ג'מאל זחאלקה לאתר פלסטיני, לפיהם "העליות של יהודים להר הבית הן הגורם לפרוץ האינתיפאדה השלישית", הם בבחינת הסתה. את הדברים אמר אתמול זחאלקה לאתר "אל וואטן"

ח"כ זחאלקה. הסית? (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה היום (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה שיבחן אם דבריו של ח"כ ג'מאל זחאלקה לאתר הפלסטיני "אל וואטן", לפיהם המשך "האינתיפאדה השלישית" תלוי בהצטרפות ארגונים נוספים למאבק העממי, הם בבחינת הסתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבור מספר שעות מתח זחאלקה ביקורת על פנייתו של נתניהו ליועמ"ש. "ראש הממשלה מנסה לזכות בפופולריות זולה באמצעות הסתה נגד הציבור הערבי, אך יודע שאין יסוד לפנייתו ליועמ"ש", הוא אמר.

זחאלקה אף הדגיש את ההקשר שבו נאמרו דבריו: "הזהרתי מפני ביקורים פרובוקטיביים במסגד אל-אקצה, שעלולים לגרום לשפיכות דמים - כפי שקרה אחרי ביקורו של אריאל שרון בשנת 2000. ביקרתי גם את ההנהגה הפלסטינית שאינה מנהלת מאבק עממי נגד הכיבוש, ומפקירה את השטח לפעולות בודדים של נוער מתוסכל".

אתמול אמר חבר הכנסת זחאלקה - שכבר נמצא בהשעייה מדיוני הכנסת בשל מפגש עם משפחות מחבלים - בראיון לעיתון "אל וואטן" כי "העליות של יהודים להר הבית הן הגורם לפרוץ האינתיפאדה השלישית, שהמשכה בגדה ובירושלים תלוי בהצטרפות הארגונים: האם הם יצטרפו למאבק העממי ויפעלו ברמת המולדת כולה, או שהם יותירו את המאבק בידי צעירים שיוצאים לפיגועי בודדים?".

לאחר שנטען כי זחאלקה קורא לאינתיפאדה ממוסדת הוא ניסה להסביר שלא התכוון למאבק אלים. אלא למאבק עממי, כפי שקיים סביב הגדר בבילעין ואף רצה להזהיר מפני עליית יהודים להר הבית כדי למנוע שפיכות דמים. עם זאת, חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) כבר הפסיק להשתלח בו ולטעון כי הוא "מסית, מסית ומסית. אנחנו נזרז את חוק ההשעיה ונעיף אותך מהכנסת אחת ולתמיד", הוסיף.