רוזנטל: "לא נתייצב אוטומטית מאחורי הרצוג"

"גם פואד היה בטוח בחפותו וראינו איך זה נגמר - זה הסב נזק כבד למפלגה", כך מזהיר היום חבר הכנסת מיקי רוזנטל. בהתייחסות לבדיקה נגד הרצוג הדגיש כי הוא "בטוח שהדברים בשולי-שוליים", אולם הבהיר כי "לא תהיה התייצבות אוטומטית מאחורי הרצוג: הדבר פוגע במפלגה"

"להגיד שאנחנו מתייצבים באופן אוטומטי מאחורי הרצוג זו טעות", אומר היום (שישי) חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני). בדברים שנשא בהרמת כוסית בגבעתיים המשיך ואמר כי "עומדת להרצוג חזקת החפות כמו לכל אזרח אחר ואנחנו צריכים לתמוך בו כל עוד ברור שאין צל כבד על מעשיו, אך אם יתברר אחרת נצטרך להתנער ממנו. זאת האמת וצריך להגיד אותה: לא תהיה התייצבות אוטומטית, היא מזיקה למפלגה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא מזמן ליווינו את המסע של פואד לנשיאות, וגם הוא השתמש באותה טרמינולוגיה של הרצוג - הוא היה 'בטוח בחפותו' - והתוצאה ידועה לנו", הזכיר רוזנטל, "הדבר הזה הסב נזק רב למפלגה". רוזנטל הדגיש כי "יש לי חיבה גדולה להרצוג ואני מתקשה להאמין שעשה את אותה טעות פעמיים, ולכן אני באמת מאמין שהדברים הם שולי שוליים".

"אנחנו לא אמונים על רשויות החוק, והן אלו שאמורות לבדוק את החשדות, אך עלינו לקבוע אמות מידה מדויקות מאוד למה שיקרה עם חלילה תיפתח חקירה פלילית או חלילה יוגש כתב אישום", המשיך, "אם מגישים כתב אישום כמובן שעל נבחר ציבור להתפטר; אם נפתחת חקירה בחשדות חמורים אז ראוי שאיש ציבור הגון ייקח חופשה או ישעה את עצמו, למרות שזה לא מחויב בחוק".

"אמות המידה הללו צריכות לחול על הרצוג, כמו על כל נבחר ציבור אחר", סיכם רוזנטל, "אי אפשר למדוד אותו בסרגל אחר".