בג"ץ: רה"מ יכול להחזיק כמה תיקים

שופטי בית המשפט העליון דחו את עתירת "יש עתיד", והתירו לראש הממשלה נתניהו להמשיך לכהן גם כשר בשלל משרדי ממשלה. יש עתיד: "במישור המשפטי והחוקתי, זהו סוף פסוק; במישור הפוליטי, על אזרחי ישראל להחליט האם לדעתם ראש הממשלה יכול למלא את כל התפקידים האלה ביחד ולתת להם את השירות המגיע להם"

(עמוד הפייסבוק הרשמי)

בית המשפט העליון דחה את עתירת "יש עתיד" נגד ריבוי תפקידי ראש הממשלה נתניהו בממשלה. "לאחר שקראנו בעיון את טענות הצדדים והוספנו ושמענו טענות על פה, הגעתי לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות", כתבה נשיאת העליון מרים נאור, "לדעתי, פרשנות תכליתית של חוק היסוד הנוכחי מלמדת כי קיימת סמכות לראש הממשלה לכהן במקביל כשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את העתירה הגישה המפלגה ביולי האחרון, אז כיהן נתניהו כשר בארבעה משרדים: הבריאות, החוץ, התקשורת ושיתוף פעולה אזורי. מאז קבע בית המשפט כי נתניהו אינו יכול לכהן כשר הבריאות, מה שהוביל למינויו של סגן השר דאז, יעקב ליצמן, לתפקיד.

"אנחנו מכבדים את החלטת בג"ץ ומקבלים אותה גם כשהוא פוסק כנגדנו. במישור המשפטי והחוקתי, זהו סוף פסוק", נמסר מהמפלגה, "במישור הפוליטי, אזרחי ישראל צריכים להחליט בעצמם האם זה מצב עניינים סביר בעיניהם שאין למדינה שר חוץ, שר כלכלה, שר תקשורת ושר לשיתוף פעולה אזורי והאם לדעתם ראש הממשלה יכול למלא את כל התפקידים האלה ביחד ולתת להם את השירות המגיע להם".