הרצוג על החקירה: "רגוע לחלוטין"

יו"ר המחנה הציוני הגיב לחקירה המתנהלת נגדו בחשד לעבירות שחיתות והצהיר כי תמיד דגל בניקיון כפיים. "אתמודד עם העלילה הזו ואשתף פעולה עם כל בדיקה", אמר הרצוג. יחימוביץ': "החקירה עושה נזק למפלגה"

על רקע הפרסום אמש בחדשות 2 על כך שהמשטרה ממליצה לחקור את יושב ראש המחנה הציוני באזהרה, השתתף הערב (שלישי) יצחק (בוז'י) הרצוג באירוע הרמת כוסית שארגן ח"כ עמיר פרץ והתייחס שוב לפרשה שהוא עומד במרכזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאז פרסום ההודעה על בדיקה אמרתי בפומבי, וגם באופן אישי, שזה חלק מהתפקיד והאתגר של מנהיג", אמר הרצוג. "אתמודד עם העלילה הזאת, אשתף פעולה עם כל בדיקה, חקירה ושאלה ואתייצב בכל מקום ובכל זמן. אני רגוע לחלוטין".

"תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם משברים, עם ביקורת וכן - לעיתים גם להתמודד עם עלילות", הוסיף. "בחרתם בי להוביל את המפלגה הזאת ואת המחנה הזה לעבר השלטון וזה אפשרי. אפשר לכבוש את השלטון ואנחנו נצעד ביחד במשעול הזה, גם אם הוא קשה ומלא מכשולים".

יחימוביץ': "בטוחה שבוז'י יסיק מסקנות אם יידרש"

זמן קצר קודם לכן התייחסה גם חברת הכנסת יחימוביץ' לפרשת הרצוג בריאיון לחדשות 2. "אני בטוחה שבוז'י יסתכל על הדברים ועל ההתרחשות ובמידת הצורך יסיק מסקנות", אמרה.

"אין ספק שהמצב של המפלגה לא טוב, בלשון המעטה", הוסיפה. "אלה לא ימיה הזוהרים של המפלגה שלנו ובוודאי שזה עושה לה נזק. זו לא רק סוגיה פרטית של בוז'י, זה מקרין על כולנו ומעמיד את כולנו במצב מביך".

חברת הכנסת יחימוביץ' התייחסה גם לשורת התבטאויות של הרצוג בתקופה האחרונה, שבה טען במילים חריפות כי נפל קורבן לרדיפה פוליטית ורמז כי מדובר בגורמים מתוך המפלגה. "אמרתי לבוז'י מה אני חושבת על הדברים שאמר, אני חושבת שזה לא לנכון לחפש מלשינים", אמרה.