יחימוביץ': "בטוחה שבוז'י יסיק מסקנות אם יידרש"

על רקע המלצת המשטרה לחקור את ח"כ יצחק (בוזי') הרצוג באזהרה, הגיבה ח"כ שלי יחימוביץ' לבדיקה המתנהלת נגד ראש מפלגתה. "אין ספק שהמצב לא טוב, בלשון המעטה", אמרה יחימוביץ' לחדשות 2. "זה עושה נזק למפלגה"

יממה לאחר הפרסום בחדשות 2 על כך שהמשטרה ממליצה לחקור את יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג באזהרה - חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מתייחסת לפרשה. "אני בטוחה שבוז'י יסתכל על הדברים ועל ההתרחשות ובמידת הצורך יסיק מסקנות", אמרה הערב (שלישי) בריאיון לתכנית מהדורה ראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחימוביץ' שבה והדגישה שהייתה אומרים דברים נוקבים ונחרצים הרבה יותר אלמלא הייתה הדמות העומדת במוקד הפרשה - וזאת מאחר שהבדיקה בחשד לעבירות על חוקי מימון הבחירות נוגעת לפריימריז שניהל מולה ב-2013.

"הבדיקה מקרינה על כולנו" (עמוד הפייסבוק הרישמי של הכנסת)

"אנחנו צריכים להיות עם אצבע על הדופק, לראות מה ההתפתחויות ומה עומד ההתפתחויות ולקבל החלטות בהתאם", אמרה. "בשלב זה, כשאין הודעה פורמלית של היועץ המשפטי על חקירה פלילית, לא תקין לתבוע את ראשו לאלתר ולא הייתי עושה את זה בשום מקרה".

יחימוביץ' על הבדיקה: "עושה נזק למפלגה"

"אין ספק שהמצב של המפלגה לא טוב, בלשון המעטה", הוסיפה. "אלה לא ימיה הזוהרים של המפלגה שלנו ובוודאי שזה עושה לה נזק. זו לא רק סוגיה פרטית של בוז'י, זה מקרין על כולנו ומעמיד את כולנו במצב מביך".

חברת הכנסת יחימוביץ' התייחסה גם לשורת התבטאויות של הרצוג בתקופה האחרונה, שבה טען במילים חריפות כי נפל קורבן לרדיפה פוליטית ורמז כי מדובר בגורמים מתוך המפלגה. "אמרתי לבוז'י מה אני חושבת על הדברים שאמר, אני חושבת שזה לא לנכון לחפש מלשינים", אמרה.

"נזק למפלגה" (פלאש 90, מרים אלסטר)

"זה לא בשפה של המפלגה שלנו וזו לא שפה שמקובלת עליי", הוסיפה. "אני מציעה לא לחפש מדליפים ומלשינים מקרבנו כי בסוף זה לא משנה מי מסר את האינפורמציה. הרבה פעמים מידע נמסר מסיבות של יריבות פוליטית אבל השאלה היחידה היא האם זה נכון או לא".

יחימוביץ' אף התייחסה לפרשה שבמוקד הבדיקה - הקמפיין לראשות המפלגה מ-2013. "זה היה קמפיין מאוד קשה מבחינתי, מאוד פרסונלי ושלילי", אמרה. "אני ניהלתי קמפיין אידיאולוגי מבלי להשמיץ מתמודדים אחרים והקמפיין נגדי היה שלילי על פי כל הגדרה, אבל זה חלק מהמשחק הפוליטי וקיבלתי את זה בהכנעה".