"על הרצוג לשקול להשעות את עצמו"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 כי המשטרה קוראת ליועמ"ש לאשר לה לזמן את יו"ר המחנה הציוני לחקירה, התראיין אחד מחברי מפלגתו והעלה לראשונה את האפשרות של השעייה. "ברמה הערכית הנקייה אני חושב שיש מקום לשקול גם אפשרות, אולי לא של פרישה, אלא של השעיה בצורה כזו או אחרת", אמר ח"כ בן ראובן

ייחקר באזהרה? הרצוג

בתום תקופה של שתיקה יחסית מצד חברי הכנסת של המחנה הציוני, מעלה היום (שלישי) לראשונה ח"כ במפלגה את האפשרות כי יו"ר המפלגה צריך להשעות עצמו עד תום הבירורים נגדו. "יש מקום לשקול אפשרות של השעיה", אמר ח"כ אייל בן ראובן בריאיון לרדיו "גלי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ברמה הערכית הנקייה אני חושב שיש מקום לשקול גם אפשרות, אולי לא של פרישה, אלא של השעיה בצורה כזו או אחרת", הוסיף בן ראובן על רקע הפרסום אמש בחדשות 2 כי המשטרה מבקשת מהיועמ"ש אישור לזמן לחקירה באזהרה את יו"ר האופוזיציה. "נושא ניקיון הכפיים של קברניטי העם בעיני זה אחד מהנושאים היותר חשובים בממשל הישראלי".

ח"כ אייל בן ראובן (יח"צ)


למרות הדברים, ביקש בן ראובן להבהיר כי הוא ממשיך לתת אמון בראש המפלגה. "אני כולי תקווה שהעננה הזו תרד מאיתנו מהר. אני גם מכיר את הרצוג היטב, הבנאדם הוא הדבר הכי רחוק שאפשר לומר מפושע, ואני מאוד מאוד מקווה שהדבר הזה יוסר מהר ככל האפשר", הוסיף. "השאלה שהכי מנקרת בי, היא מי הגורם שהיה לו כל כך חשוב לתת עוד דקירה".

אתמול פורסם בחדשות 2 כי המשטרה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, על מנת שיאפשר לחקור את הרצוג באזהרה ובכך להפוך את הבדיקה לחקירה פלילית מלאה. כמו כן פורסם כי מי שהיה יד ימינו של הרצוג, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה בפרשה.

עד כה מנדלבליט הורה לבדוק את החשדות המתמקדים במימון הבחירות המקדימות בהן הביס הרצוג את יחימוביץ' לפני כשנתיים וחצי, כשהחשד הוא למימון פוליטי אסור בשורת מקרים מטעם עמותה שהפעילו אנשי הרצוג נגד יחימוביץ'.