מכוון גבוה: הקלטות ברקת נחשפות

ראש עיריית ירושלים, שהתפקד לאחרונה לליכוד וצירף רבים מתומכיו לתנועה, טוען כי הפך לגורם משמעותי במפלגה: "השרים יושבים איתי, הם מבינים שקורה משהו ושזה מתחיל להיות מרשים". בשיחה סגורה עם תומכים הצהיר ברקת על שאיפותיו ("הכנסת לא מעניינת אותי") ולא חסך ביקורת מח"כ דודי אמסלם

בסוף חודש דצמבר התפקד ראש עיריית ירושלים ניר ברקת לליכוד באופן רשמי - ושם בכך קץ לחרושת השמועות על עתידו הפוליטי. בחודשים האחרונים התעמת ברקת עם חלק משרי הליכוד, ובמקביל פקד פעילים וניסה להגדיל את כוחו במפלגה. רבים ניסו להעריך מה הצעד הבא של ראש העיר, שבעבר היה מזוהה עם מפלגת קדימה - וכעת נחשפות הקלטות מכנס סגור שניהל ברקת עם תומכיו, בהן הצהיר על כוונותיו העתידיות וחשף את היקף המתפקדים שלו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קורה דבר מאוד מאוד מעניין בחודשים האחרונים. מאז שהודעתי שאני מצטרף לליכוד", הוסיף ברקת. "הרבה מאוד אנשים נכנסו לניוטרל. מה זה ניוטרל? בדקו אותי, 'האיש הזה לאן הוא הולך? האם הוא יתחזק? האם הוא ייחלש? איך יקבלו אותו בליכוד? יאהבו, לא יאהבו?'". ראש העיר הוסיף כי לדעת חבריו למפלגה, "הכי חשוב זה כמה אנשים הוא פוקד". לדבריו, את הנתון הזה הוא דאג לשמור בסוד בחודשים הראשונים: "אף אחד לא יודע, אנחנו לא נותנים את המספר הזה. ולקח איזה חודש חודשיים, שקט תעשייתי, אף אחד לא מדבר איתי. שום דבר".

ברקת העיד כי השינוי וה"נהירה" של השרים אליו החלה בחודשים האחרונים, בעקבות מספרי ההתפקדות המרשימים: "בחודש וחצי האחרונים, כמו נופת צופים, לא היה דבר כזה בחיים", אמר ברקת באחת ההקלטות מהפגישה עם פעילי ליכוד. "השרים נפגשים איתי - השר ישראל כץ וחיים כץ וארדן, וכולם, נופת צופים. יושבים איתי כאילו אני חבר שלהם כבר 40 שנה. הם שומעים ברקע שקורה משהו".

"השרים יושבים איתי כאילו אני חבר שלהם" (Yonatan Sindel/Flash90)

"שר בכיר, זה מה שמעניין אותי"

ברקת הסביר לתומכיו כי "שחקן רציני בליכוד זה 1500-2000 ומעלה. אנחנו כבר שם. וכולם מבינים שזו רק ההתחלה וקצה הקרחון. שכן יש לנו כמה מהלכים מאוד-מאוד מעניינים עם קבוצות מאורגנות שאני מעריך שעם חלקן יצליח יותר ועם חלקן נצליח פחות. ואני מאוד אופטימי". בהמשך התייחס ברקת למאמציו להקים לעצמו בסיס תומכים נרחב בתוך המפלגה - ולחשש של בכירי הליכוד מפניו: "הם גם יודעים שאנחנו לא נותנים מספרים, הם יודעים שאנחנו פוקדים לא בארגזים, אלא כל שבוע-שבועיים החבר'ה הולכים ושמים קבוצה ולא אומרים לאף אחד כמה באמת פוקדים לשם. אבל הם מתחילים להבין שזה כבר מתחיל להיות מרשים".

בהמשך המפגש התייחס ראש העיר לשאיפות העתידיות שלו: "אתם מכירים אותי קצת, אני רץ מרתון. תרתי משמע. לא ממהר, רוצה לעבוד מסודר. המספר של האנשים שפקדנו ביחד עושה את שלו, פותח לי המון דלתות. אני מתחיל לקבל טלפונים מחברי כנסת שרוצים להיפגש ולעשות שותפות. חבר'ה רציניים. חבר'ה מאוד מאוד רציניים, כולל חצי שעה לפני שבאתי לפה, חבר כנסת רציני עם בוחטה של מתפקדים רוצה לבוא, לשבת".

"הוא לא סחורה". ח"כ אמסלם

ברקת, יריבו של ח"כ דודי אמסלם עוד מימיו של אמסלם בעירייה, לא היסס למתוח עליו ביקורת בפורום הסגור: "חבר הכנסת שפנה אליי מבין שמי שהיה פה בירושלים דודי אמסלם הוא לא סחורה. אלה חבר'ה שאם הם מגיעים וזה יצליח, אני אומר לכם, עשינו מהלך ראשון בעל משמעות גדולה".

אז לאן באמת שואף ברקת? ההקלטה מהכנס לא מותירה מקום לספק: "הכנסת לא מעניינת אותי, אני, אותי מעניין תפקידים ביצועיים. בסדר? אני חושב. כנסת זו לא מטרה. מבחינתי, שר בכיר, זה מה שמעניין אותי במעלה הדרך. נכון להיום אבל נהוג לומר, ואני מסכים לזה שתפקיד של ראש עיריית ירושלים הוא מהחמישה תפקידים הכי מרתקים במדינה. שים את ראש הממשלה, את שר הביטחון, שר האוצר, החוץ, אני לא חושב שיש משהו יותר מעניין. אפילו לא חינוך לדעתי".

מטעם ברקת נמסר בתגובה: "ההתפקדות ההמונית לליכוד משרתת את המטרה של חיזוק ירושלים, שיפור מצב הביטחון וחיזוק הבנייה שהם יעד עליון של כל אזרחי ישראל ובעיקר של המחנה הלאומי. ברקת הכניס דם חדש לליכוד, והמתפקדים החדשים יחד עם חברי התנועה הוותיקים מחזקים את הליכוד, את ראש הממשלה והשרים כאחד".