פרסום ראשון: פרס לא הוזמן לטקס הוקרה לנשיאי העבר בבית הנשיא

היום התקיים בבית הנשיא טקס הוקרה לראשי ממשלות שהלכו לעולמם, אך מתברר כי במרכז ההסברה, שאמון על הזמנת האישים לאירוע הרשמי, שכחו להזמין את הנשיא התשיעי שמעון פרס. גם משפחתו של הנשיא המנוח יצחק נבון ז"ל לא הוזמנה. מרכז ההסברה בתגובה: "תקלה, יופקו לקחים"

לא הוזמן. שמעון פרס (הדס פארוש / פלאש 90)

פרסום ראשון: היום (ראשון) נערך בבית הנשיא טקס לזכרם של ראשי ממשלות ונשיאים שהלכו לעולמם. מרכז ההסברה שאירגן את האירוע שכח להזמין את הנשיא התשיעי שמעון פרס – שאף היה ראש ממשלה. כמו כן לא הוזמנה לטקס משפחתו של הנשיא יצחק נבון, שנפטר לפני חודשים ספורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר בדיקה עם לשכתו של פרס, התברר כי אף הזמנה לא הגיעה ללשכה. ממרכז ההסברה נמסר בתגובה: "זו תקלה, העניין ייבדק ויופקו לקחים".

הבכירים בטקס. פרס בלט בהיעדרו (מארק ניימן/ לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא באירוע דברים והעלה זכרונות מהיכרותו עם אריאל שרון ז"ל: "בתחילת שנות האלפיים היה צורך להכריע את הטרור שגאה. ב-2002 אריק החליט לצאת למבצע 'חומת מגן', שזכה לתמיכה ציבורית רחבה - ריסוק תשתיות הטרור ביהודה ושומרון. הריסוק הזה נעשה והוכתר בהצלחה. הפלסטינים נוכחו לדעת שאיננו מהססים להיכנס לעומק השטח כדי להשיב את הביטחון לאזרחי ישראל".

נתניהו הוסיף כי גם כיום, כאשר ישראל ניצבת בפני גל טרור, "אנחנו מיישמים את העיקרון הזה: כניסה לכל מקום, בכל עת שצריך - והירידה שאנחנו רואים במספר אירועי הטרור היא תוצאה, בין השאר, של המדיניות הזאת ושל הדרך שבה היא מיושמת על ידי צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל".

"אריק לא היסס". נתניהו, שרון ופרס (רויטרס)

במהלך הטקס העניקו הנשיא ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה פרס להנצחת זכרו של הנשיא הראשון חיים ויצמן לתכנית "היסטוריונים צעירים" וכמו כן חולק פרס על הנצחת ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. הטקס נערך בנוכחות נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, סגן יו"ר הכנסת ח"כ מאיר כהן, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מקבלי הפרסים ובני משפחותיהם.